Máshogy neteznek a szegény és a gazdag gyerekek

telefonozó férfi

Máshogy neteznek a szegény és a gazdag gyerekek

Körülbelül ugyanannyi időt töltenek az interneten a fiatalok a legtöbb országban, függetlenül az anyagi helyzetüktől. A különbség viszont jelentős, ha azt vizsgáljuk, hogy hogyan használják az internetet a szegény és a gazdag fiatalok.

Ezt mondja legalábbis egy OECD országokban végzett kutatás, amelyik meglepő eredményre jutott: a gazdagabb tinédzserek jellemzően információkat keresnek és híreket olvasnak, és kevesebbet csetelnek, vagy játszanak. A kutatás 40 ország adatait vizsgálva arra a következtetésre jutott, hogy a gazdagok és a szegények egyaránt hozzáférnek az internethez, a digitális szakadék inkább a felhasználási módokban jelentkezik – írta a digitalskills.hu.

2012-ben a hátrányos helyzetű diákok az OECD országokban átlagosan ugyanannyi időt töltöttek online, mint a szerencsésebb társaik, sőt 42-ből 21 országban még több időt is töltöttek az interneten. Az északi országokban, Hong Kongban, Hollandiában és Svájcban a hátrányos helyzetűek 98%-a rendelkezik otthoni internet eléréssel. Ezzel ellentétben az alacsony és közepes gazdasági teljesítményű országokban a hátrányos helyzetű tinédzserek csak az iskolában férnek hozzá, de még ott sem mindig. Így van ez a török diákok felével, a mexikóiak 40%-ával, és a jordán, chilei és costa rica-i diákok 38%-ával is.

Minden országban jellemző azonban, hogy az, hogy mit csinálnak a számítógépükkel az e-mail használattól a hírolvasásig, szorosan összefügg a társadalmi státusszal még azokban az országokban is, ahol minden fiatal rendelkezik interneteléréssel.

“Az egyenlő hozzáférés nem jelent egyenlő lehetőségeket” – erről szól a cikk folytatása a digitalskills.hu oldalon, kattintsatok!