Új miniszobrok Budapesten – indulhat a keresés!

szobrász egy diszkoszvető szobrot készít

Új miniszobrok Budapesten – indulhat a keresés!

A legújabb miniszobrok között van a New York-palota legendáját felelevenítő búvárszobor, Noé bárkája és Rejtő Jenő regényének 14 karátos autója.

Budapest utcáin és közterületein több közismert és népszerűvé vált mikroemlékművel találkozhatnak a járókelők, amelyek többnyire a műfaj megalkotójának, Kolodko Mihály szobrászművésznek az alkotásai. Az Országházzal szemben például a Főkukac, a Budai Várban a Kockásfülű nyúl, a Széll Kálmán téren pedig Mekk Mester figurája látható.

Erzsébetvárosban a K11 Művészeti és Kulturális központban Harry Houdini, a Dohány utcában pedig Herzl Tivadar látható miniszobor formájában. Az önkormányzat megbízásából júniusban Róth Miksa emlékére is készült egy egyedi asztali lámpa és szoborkompozíció, amely a Róth Miksa Emlékházban kapott helyet, de a miniszobrok sora itt még nem ér véget.

A napokban újabb három alkotást adtak át a VII. kerületben. A New York-palota legendáját felelevenítő, Dohány utcában található szobor a kávéház egyik mítoszának állít emléket, amely szerint a nyitás után Molnár Ferenc író a Dunába dobta a kávéház kulcsát, hogy soha ne legyen zárva.

Geplaatst door Kolodko Art op Woensdag 28 augustus 2019

A Noé bárkája miniszobrot a Bethlen téren, az Állatorvosi Egyetem közelében helyezték el, utalva ezzel a bárkán helyet kapott állatokra. A szobor kialakítása lehetőséget ad arra, hogy az özönvíz végét jelző szivárvány is megjelenhessen.

Geplaatst door Kolodko Art op Woensdag 28 augustus 2019

A 14 karátos autó Rejtő Jenő szülőházának közelében található. A bronz alapanyagot néhány helyen szimbolikus, időtálló aranyozással látta el Kolodko. A Rejtő-könyvek idejét megelevenítő autó az ívelt kőpárkányra szerelve a száguldás képzetét kelti.

Geplaatst door Kolodko Art op Woensdag 28 augustus 2019

(Infostart.hu/Facebook – Kolodko Art)