Megnyílt a Felelős Szülők Iskolája ADVENTI LÉLEKSIMOGATÓ KALENDÁRIUM második ablaka

Adventi Léleksimogató Kalendárium - Al Ghaoui Hesna

Soha ne add fel – mese arról, hogyan győzd le az akadályokat – Al Ghaoui Hesna új könyve alapján készült el az ADVENTI LÉLEKSIMOGATÓ KALENDÁRIUM második filmje és az önismereti kérdései, melyek kudarcra, mint néha szükséges állomásra tekintenek egy úton, akadályként, ami inkább a tanulási folyamat része a cél elérése érdekében. Hogyan tudunk fejlődést elérni az életünkben? Hogyan tudjuk a gyermekünket megtámogatni a próbálkozásokban, az elbotlásban, az érzelmek elfogadásában?

Hesna félelem kutatóként és édesanyaként is számtalan olyan élethelyzetet, nevelési- és önbizalom építő storyt, saját magunkhoz való „használati utasítást” ad a kezünkbe ezzel az edukációs beszélgetéssel, mely a napokban megjelent SOHA NE ADD FEL c. könyve alapján kerül fókuszba.

Miként tudunk a kudarcra, a gyermekünk kudarcaira nem hibaként, hanem egy folyamat részeként nézni, hogy végül leküzdhessük az akadályokat? Miért fontos, hogy ne ítéljük el a hibázást, hanem lássuk a hibázásnak azt az értékét, ami tulajdonképpen a tapasztalás. Milyen megoldási stratégiákat alkalmazzunk, ahhoz, hogy szétszálazhassuk azokat a dolgokat, amire van és amire nincs hatásunk? Miért fontos, hogy megtaláljuk a fókuszt?

Mi az a növekvő és rögzült gondolkodásmód? Miért a törekvéseket dicsérjük és ne az állapotot?

Számtalan önismereti és gyereknevelési szemlélet és szempont is előkerül a beszélgetésben, melyeket az alábbi kérdések megválaszolásával kicsit magunkra szabhatjuk.

Amennyiben még nem regisztráltál az ADVENTI LÉLEKSIMOGATÓ KALENDÁRIUM SZÜLŐKNEK ingyenes programra, akkor még bármikor kapcsolódhatsz, itt regisztrálhatsz az ingyenes programunkra. Mindenki minden videót megkap.

A videókhoz készítettünk egy önismereti, önbizalomépítő kérdőívet, ennek kitöltése nem kötelező, anonim, irányadásként, önismereti „felismerésként” szeretnénk ajándékként átadni a videó mellé.

Itt érhető el.

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője