Miért ne óvd a gyereket túlzottan a kosztól?

egy kislány guggol és homok van a kezében

Miért ne óvd a gyereket túlzottan a kosztól?

Egy gyerek egye meg nyugodtan a konyha padlójára leesett ételt vagy sarazzon a kertben önfeledten, mert ezek a legjobb dolgok, ami egy gyerekkel történhet – vallja Jack Gilbert amerikai professzor.

Egy gyerek egye meg nyugodtan a konyha padlójára véletlenül leesett ételt vagy sarazzon a kertben nyugpdtan, mert ezek a legjobb dolgok, ami egy gyerekkel történhet – vallja Jack Gilbert amerikai professzor. A kosz nem a gyerek a barátja, a túlzásba vitt tisztaság ugyanis komoly bajokat okozhat – írta a papasmamasmagazin.hu.

Szabad-e óvni a kisgyerekeket a kosztól?

A szülők előszeretettel sterilizálják túl a kisgyermekek környezetét, csak azért, mert nem tudják, hogy a mikrobák mennyire jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre – írja az Independent. A brit lap megkérdezte a Chicagoi Egyetem baktériumok hatásait kutató professzorát, mennyire érdemes védeni a gyermekeket a környezetben hemzsegő mikroorganizmusoktól. A válasz röviden: egyáltalán nem szabad túlzottan óvni a gyerekeket a kosztól, sőt, érdemes a lehető legtöbb lehetőséget megragadni, hogy a kicsik kapcsolatba kerüljenek a körülöttük hemzsegő baktériumokkal.

– A legtöbb szülő még mindig úgy véli, hogy a bacik ártalmasak, pedig ez így nem igaz. A legtöbb baktérium támogatja az immunrendszert – magyarázza Gilbert professzor, a “Kosz jó” című könyv társszerzője. A természet működésének félreértése miatt a szülők néha túlsterilizálják a gyermeket, például azzal, hogy ha a kertben játszó, sarazó gyerekről aggodalmukban azonnal lemossák a piszkot. Pedig erre nem lenne szükség, nyugodtan a kisgyerek arcán lehetne hagyni a sarat – tanácsolja.

Antibakteriális szappan – több mint felesleges?

Az antibakteriális kézmosókat a gyermekek esetében el kellene minden szülőnek felejtenie, mert többet árt, mint használ. A szappanos víz teljesen elegendő a legnagyobb kosz leöblítésére is. A gyermekek immunrendszere azért volt régebben sokkal erősebb, mint manapság, mert korábban a gyerekek jóval több mikroorganizmussal találkoztak a környezetükben élő állatok, növények és a termőföld miatt.

A cikk folytatódik, a teljes írás (földre esett dolgok, gyerekek és állatok) a papasmamasmagazin.hu oldalon olvasható el!