#segítenimenő címmel értékteremtő kampányt indít a Felelős Szülők Iskolája

#segítenimenő értékteremtő kampány

#segítenimenő címmel értékteremtő kampányt indít a Felelős Szülők Iskolája

Elkezdődött egy újabb álom megvalósítása. A Felelős Szülők Iskolája értékteremtő kampányt indít #segítenimenő címmel. Kisfilmeken mutatunk be olyan célokat, mely segít másoknak jobban lenni, boldogabban, őszintébben kapcsolódni. Kezdeményezésünk nem csak az adventi időszakra fókuszál, hanem egy folyamatos társadalmi értékteremtés. Hisszük, hogy az összefogás, a segítség adás, kérés, olyan mentális erőt – hála, öröm, együttérzés, – ad, mely semmihez sem fogható örömforrás lehet, kiemelten ebben a pandémiás időszakban, amikor az elszigetelődés, félelem, szorongás korlátoz le minket.

„A pandémia soha nem látott izolációhoz vezetett, ami olyan mentális problémákat hozott elő, amire számtalan szervezet, közösség reagált, mert felismerték, hogy egymás segítése, az odafordulás talán mindennél fontosabb. A jó szándék megléte, a megfelelő csatorna kiválasztása, a segítő-segített szerepe és a véleményvezér felelőssége is elvitathatatlan. Ezért kameránkkal útnak indulunk és bemutatjuk azokat a kezdeményezéseket, amik értékteremtőek, mert megmutatják a fogyatékkal élők integrációját, az adventi akciókat, a terápiás kutyusok élménykapcsolódását, a beteg gyerekek oktatását, a környezetvédelem számtalan hatását, de beszélünk a kirekesztés esetén vagy bántalmazásban adható segítség forrásairól is. Minden videós részben megjelenik a „segített”, a „segítő” és egy influencer, szakmai mentor, aki értékeli, bemutatja, ajánlja a programot.” – fogalmaz Tibenszky Moni Lisa, a #segítenimenő értékteremtő kampány megálmodója, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője.

Varázsmancsok akcióban – segíts csodakanalakkal, hogy élményprogramot kaphassanak a gyermekotthon lakói!

Az első forgatásunk november közepén volt a ködös Városligetben, amibe az érzések és az őszinte emberi kapcsolódások hoztak napfényt, no meg Csabi, az értelmi fogyatékos, nem beszélő kisfiú és a csodás terápiás kutyusok. Balatoni József, alias Jocó bácsi régóta támogatója a Varázsmancsok- Kutyás terápia csapatnak, ahol megismerkedett Csabival, az idén elsős, 25 hétre született korababával, aki nem beszél, de annál jobban fejezi ki magát az érzéseivel, sajátos jelekkel. Legnagyobb barátai a Varázsmancsos kutyák, ahol ép és sérült gyerekek egyszerre lelhetnek barátságot és közösséget, ahogy ezt többször is tették a Tacskaland táborokban. Csabi boldog és önfeledt a kutyákkal… mindennél többet mond a mosolya arról, hogy vajon hatékony terápia-e az állatasszisztált foglalkozás.

#segítenimenő értékteremtő kampány

Most ezt szeretnék elvinni gyermekotthonok lakóinak december 20-án, erre gyűjtenek a Varázsmancsosok. Csodakanalak sülnek Lakos Jucus konyhájában, hogy ezeket megvásárolva segíthessük az álom elérését. Még 67 db kanalat kell eladni, hogy a karácsonykor az otthonban maradó gyerekeknek egy élménynapot tudjanak tartani. Segítesz?

#segítenimenő

Addig is írjatok nekik FB-n és rendeljetek!

E-mail cím: hjuczus@gmail.com

Amikor ezekkel a csodakanalakkal fogjátok megkeverni a reggeli kakaót vagy kávét, a szívetek dobbanni fog egy nagyot ♡

Köszönjük Balatoni Józsefnek, Jocó bácsinak, hogy a #segítenimenő értékteremtő kampányban mellénk állt és képviseli a „jóügyeket”.

Kiket láthattok még a #segítenimenő értékteremtő kampányban?

A hétről hétre bemutatott filmjeinken elsőként a Varázsmancsok- Kutyás terápia csapat adventi gyűjtését, majd a Mosolymanók – a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a PontVelem Okos Program közös ajándékozási akcióját hozzuk el Nektek, melynek keretén belül általános iskolás gyermekek ajándékozhatják el használt, de jó állapotban lévő játékaikat nehéz helyzetű társaiknak. A csomagokat az iskolák gyűjtik, majd a Máltai Szeretetszolgálat és a GLS Hungary szállítja el az érintett családoknak, gyermekeknek, szebbé téve számukra a karácsonyt.

Mosolymanók

Bemutatjuk majd a KórházSuli önkéntes mentor hálózatát, a betegséggel küzdő gyerekek oktatásában nyújtott emberi és szakmai segítséget.

Kitekintünk majd a nagyvilágba is az UNICEF Magyarország aktuális programjainak a bemutatásával, nagy hangsúlyt téve a Nézz szembe a problémával! kampányra, mely a lelki egészséget helyezi előtérbe.

#segítenimenő – Van olyan kezdeményezés, ami szerinted figyelemre méltó és helyes értékrenddel, megfelelő módon segítenek másoknak? Írd meg nekünk és mi felvesszük velük a kapcsolatot, hogy ország-világ megtudhassa kik Ők.

A #segítenimenő videóját megtekinthetitek ITT

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője