Készítsd magad a kézfertőtlenítőt!

egy ember kezet mos

Készítsd magad a kézfertőtlenítőt!

A téli influenza mellett idén a koronavírussal is szembe kell néznünk, mely rohamosan terjed világszerte. A jelenleg érvényben lévő ajánlások szerint az egyik legfontosabb teendőnk a higiéniai szabályok betartása. Ennek alapja a helyes kézmosás, kézfertőtlenítés és most megmutatjuk, hogyan készíthetsz magadnak otthon kézfertőtlenítőt!

Az alapos kézmosás mellett érdemes kézfertőtlenítőt használni. A drogériákban kapható készítmények helyett mi magunk is készíthetünk kézfertőtlenítőt, házilag – ajánlja a Manóprogram cikke.

Készíts kézfertőtlenítőt alkoholos alappal!

A kézfertőtlenítő szerek alapja az alkohol, mely baktérium-, vírus- és gombaölő hatással rendelkezik. A gyógyszertárban 500 Ft/dl áron, 70%-os töménységű alkoholt vásárolhatunk, melyet kétszeres mennyiségű desztillált vízzel hígíthatunk.

Az illóolajokat se hagyd ki belőle!

tisztítószeres üvegEhhez a fertőtlenítő hatású elegyhez tehetünk illóolajat, mely nem csak kellemes illatú, de szintén fertőtlenítő hatású. Ilyen többek között a citrom és a fahéj is. 20-30 cseppel tehetjük kellemes illatúvá a keveréket.

E-vitamint a bőrnek!

Ahhoz, hogy az alkohol ne szárítsa ki nagyon a bőrünket, tegyünk E-vitamint hozzá. A 3 dl-es mennyiséget nagyjából 1000.- Ft befektetéssel tudjuk létrehozni. Pumpás adagolóban sokáig használhatjuk a kedvenc illatunkban elkészített kézfertőtlenítőnket.

Az eredeti cikk a manoprogram.hu oldalán jelent meg.