6S Method games – új, játékos, mozgásos módszer a fejlesztésben

Sportmanji

6S Method games – új, játékos, mozgásos módszer a fejlesztésben

Nagyon sok gyermek úgy nő fel ebben az inger gazdag, felgyorsult világban, hogy kevesebb olyan tevékenységet végez, ami fejleszti a legfontosabb készségeit, képességeit vagy idegrendszerét. Ezért egyre magasabb a koncentráció hiányos, tanulási és viselkedési nehézségekkel küzdő gyermek.

Nehéz helyzetben vannak a gyógypedagógusok, tanárok, fejlesztő pedagógusok, és a szülők, mert a hagyományos készségfejlesztő módszereik már nem mindenkinél érnek célba. Olyan úton kell közelíteni, ami felkelti az érdeklődésüket, megmozgatja, kiragadja a hagyományos tantermi keretekből és észrevétlenül fejleszti képességeiket. Egy szerethető, könnyen alkalmazható kis és nagymozgásos játékos módszer a motoros és kognitív fejlesztésért, mely hatékony az óra keretei között és házi feladatként is. A program, illetve a játékok vizuális ingert adnak, amire mozdulatokkal reagálva a téri tájékozódás, memória, szerialitás, figyelem, gátló és végrehajtó funkciók használatával, ezen területek fejlesztése szint észrevétlenül történik meg. A 6S Method különlegessége, hogy a tér 6 irányát használja a mozgatásra és a gondolkodás fejlesztésére. 6S Method Games böngészőből indítható játékvideói nagyon sokrétűen felhasználhatóak, mely a fejlesztők és a gyerekek igényeit is kielégíti.

YouTube csatorna

Facebook oldal