Apa+Én sosem unatkozunk – 10 küldetés, 70 közös játék, minőségi idő apukáknak és gyerekeiknek

Apa+Én sosem unatkozunk könyvborító

Készítsetek rakétahátizsákot és lávalámpát, eszkábáljatok odúkat tündéreknek és manóknak, szervezzetek saját lovagi tornát!
10 kreatív mese, azokban több mint 70 közös játék, valamint Peer Krisztina és Szél Dávid pszichológusok írásai gyerekekről, apaságról, játékról és együtt töltött időről.

Többtucat sikeres és emlékezetes tábor után az Apa+én alapítói összegyűjtötték és kiegészítették az Apa+én programsorozat legizgalmasabb játékait. Most a gyerekek és apukáik kedvenc meséit és kihívásait végre azok is megismerhetik, akik épp nem tudnak velük tartani.

Apa+Én sosem unatkozunk könyvborítóAz apa+én

Az Apaépítő – Apa+én programokat négy lelkes apuka indította el 2018-ban. Időközben már túl vannak több tucat hétvégi programon, megismertek több száz apukát és csodálatos gyermekeiket.

Hétvégék és egynapos programok, melyeket alaposan előkészítenek, kitalálnak, megszerveznek, hogy apának és gyermekének csak játszani, nevetni, együtt lenni, közös kalandokat gyűjteni kelljen. A programokat képzett trénerek, pedagógusok vezetik. Időközben már írt róluk mindenki az Indextől kezdve a Playeren át a HVG-ig, egyre több apuka és gyermek ismerte meg őket, de a lelkes csapat mégsem húzza be a kéziféket.

Ennek bizonyítéka, hogy úgy döntöttek: egy könyvben gyűjtik össze az eddig megszerzett ismereteiket. Az Apa meg én-könyv nagyjából 150 oldalon foglal össze tíz darab küldetést és a hozzájuk tartozó feladatsorokat. Mindegyik küldetés lényege, hogy elmélyítse az apa és gyermeke kapcsolatát, úgy, ahogyan a hétvégi programok során történt. Ez a könyv természetesen más, mint az egésznapos, hétvégés programok, de nem kevesebb azoknál, hanem sokkal több.

Kreatív  mesék

Tíz kreatív mese jelenti az alapot, amely során apa és gyermeke lovagi tornán vehet részt, felfedezheti a Marsot, átélheti, milyen titkosügynöknek lenni, kitanulhatja a természet titkait, és még folytathatnánk. Szerzője a Mito Reklámügynökség társalapítója, Pőcze Balázs, aki kreativitása révén jól ismert névnek számít szakmájában. A könyvet az egyik legsikeresebb magyar grafikus, Rátkai Kornél rajzai illusztrálják.

Izgalmas feladatok

Minden meséhez tartozik 6-8 izgalmas feladat, amelyet apa és gyermeke együtt oldhat meg, vagyis összesen 72 DIY feladat között lehet válogatni.

A feladatok között találhatóak szabadban és beltéren üzhető aktivitások, ügyességi, barkácsolós, kisérletezős kihívások, illetve logikai feladványok egyaránt. Egy a közös bennünk: egy gyermek és az édesapja együtt teljesíthetik őket.

Szakmai cikkek

Ezt egészítik ki két pszichológus mini esszéi. Szél Dávid, a népszerű Apapara blog szerzője a 21. századi apaszerepről, a kreativitás fontosságáról, elvált apákról ír, míg Peer Krisztina, elismert szakember és író szakmai szemmel járja körül a gyermeknevelés fontos témaköreit.

Az Apa meg én egy olyan kreatív és praktikus könyv, amelyhez hasonlót ritkán foghat a kezébe olvasó. Ez a kiadvány a játék mellett a gyereknevelés pszichológiai hátterére is koncentrál, segítve az olvasóit abban, hogy játszva váljanak jobb apákká.