Elgondolkodtató videó: Ezt éli meg legbelül az ADHD-s gyerek

rajz, két ember eszik

Elgondolkodtató videó: Ezt éli meg legbelül az ADHD-s gyerek

Érzékenyítő videó az ADHD-s gyerekekről: Erik Rosenlund 4 perces Falling letters című kisfilm bemutatja, hogy mit élnek át a figyelemhiányos, hiperaktív gyerekek.

Könnyen előfordulhat, hogy a környezetünkben le-föl szaladgáló, hangosan kiabáló, káromkodó, mások által “rossznak” tartott kisgyerekek zavaró viselkedését nem feltétlenül a szülői, nevelési hiba okozza, hanem esetleg idegrendszerük zavara – amiről ők legkevésbé sem tehetnek. A laikus kívülállók az ADHD-s gyerekek magatartását könnyen félreértik, és már nyomják is rá a bélyeget a gyerekre, ami komoly károkat okoz az önbecsülésüknek. De, ne feledjük, nem minden az, aminek látszik – írta a papasmamasmagazin.hu.

Miközben az ADHD-s kisgyerek viselkedésével, robbanékonyságával, hangoskodásával másokat zavar, eközben nagyon is komoly nehézségekkel küzd, az őt nevelő szülőkről nem is szólva, akik szintén rosszul élik meg, hogy az iskolában “mindig csak az ő gyerekükkel van a gond”.

Az alábbi érzékenyítő videó bemutatja, hogy hogyan kalandozik el az ADHD-s gyerekek figyelme, és hosszú távon hogyan érzik magukat elszigetelődve a gyerekközösségen belül, pedig ők is, mint a többi  gyerek nem vágynak másra, mint megértésre, elfogadásra és szeretetre.

A teljes cikk elolvasható a papasmamasmagazin.hu oldalon, ahol felsorolták az ADHD tüneteit is.