Hogyan neveljünk boldog gyereket? Tari Annamária válaszol!

szőke kislány plüssel

Hogyan neveljünk boldog gyereket? Tari Annamária válaszol!

Tari Annamária klinikai szakpszichológussal az “Ismerd meg önmagad, hogy megismerd gyermeked” című előadása előtt beszélgetett a boldog gyerek nevelésének mibenlétéről Tibenszky Moni Lisa.

Mi a gyereknevelés titka? – tehetjük fel a kérdést. A neves szakember szerint a titok az, hogy nem kell megijedni. Nem kell arra törekedni, hogy tökéletes szülők legyünk – mondja a Tari Annamária. Egyszerűen csak három dolog kell a boldog gyerek neveléséhez:

1. Mindig szeretni kell a gyereket! Akkor is, ha rossz (s akkor is, ha persze a mások gyereke mindig sokkal jobb)!
  2. Mindig a saját gyerekünkkel kell koalíciót vállalnunk, hiszen csak így érzi magát biztonságban.
  3. A magát biztonságban érző gyerek mondja csak el a szüleinek, hogy mi van vele: akár jó, akár rossz dolog történt. Erre kell módot teremtenie a szülőnek. S ha ez így van, soha az életben nem történhet vele olyan baj, amit ne lehetne megoldani.