Hogyan neveljünk boldog gyereket? Tari Annamária válaszol!

Tari Annamária klinikai szakpszichológussal az “Ismerd meg önmagad, hogy megismerd gyermeked” című előadása előtt beszélgetett a boldog gyerek nevelésének mibenlétéről Tibenszky Moni Lisa.

Mi a gyereknevelés titka? – tehetjük fel a kérdést. A neves szakember szerint a titok az, hogy nem kell megijedni. Nem kell arra törekedni, hogy tökéletes szülők legyünk – mondja a Tari Annamária. Egyszerűen csak három dolog kell a boldog gyerek neveléséhez:

1. Mindig szeretni kell a gyereket! Akkor is, ha rossz (s akkor is, ha persze a mások gyereke mindig sokkal jobb)!
  2. Mindig a saját gyerekünkkel kell koalíciót vállalnunk, hiszen csak így érzi magát biztonságban.
  3. A magát biztonságban érző gyerek mondja csak el a szüleinek, hogy mi van vele: akár jó, akár rossz dolog történt. Erre kell módot teremtenie a szülőnek. S ha ez így van, soha az életben nem történhet vele olyan baj, amit ne lehetne megoldani.

Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.