Thai baba- és gyermekmasszázs a GRUNDon

Kiállítói bemutatkozás – GRUND, Családi pihegő, május 11.

Zsuszi kep1„A TUDATOS ÉRINTÉS EREJE”

Nincs is meghittebb és ösztönösebb együvé tartozás, mint a baba-mama kapcsolat, hiszen a várandóság kilenc hónapja mérhetetlen kötődést alakít ki édesanya és születendő gyermeke között. A születés után ez az érzés mit sem változik, és leginkább az érintésben és cirógatásban nyilvánul meg. Ha fáj a gyermek hasa, automatikusan megsimogatjuk azt, ha sír, öleléssel, ringatással vigasztalunk még nagyobb gyerekeket is. Az érintés egyfajta művészet, amely akár gyógyítani is képes. A megfelelő minőségű és mennyiségű tudatos érintés, masszírozás hozzájárul a gyermek mozgásfejlődéséhez, egyenletes jó közérzetéhez, elviselhetőbbé teheti a hasfájós, náthás napokat vagy a fognövekedés fájdalmas időszakát, és a későbbiekben támogatja a szobatisztaságra szokás vagy éppen a bölcsődébe, óvodába való beilleszkedési folyamatot is. Nagyobb gyermekeknél is érdemes rendszeresen alkalmazni a masszírozást, hiszen az jótékony hatással van az egyre több stressz hatással, változással és elvárásokkal terhes időszakokban is. A szeretet teljes érintést, masszírozást ők is szívesen fogadják.

Antal Zsuzsinak hívnak, és babamasszázs oktatóként abban szeretnék segíteni az anyukáknak, hogy megmutatom azokat a tudatos mozdulatokat, érintéseket és mozgásokat, amellyel mozgósítják a gyermek szervezetének energiáit és öngyógyító mechanizmusait, elősegítik az izomrendszer és az idegrendszer fejlődését. A könnyen elsajátítható masszázs koreográfia jótékony hatással van a légzésre, emésztésre és a vérkeringésre, segíti a nyugodt alvást és a testi-lelki kiegyensúlyozottságot. A gyermek életkorát és fejlettségét figyelembe véve megtanítom, milyen extra mozdulatokkal masszírozzuk a gyermeket ahhoz, hogy a mozgásfejlődés minden fázisát megtapasztalva ne legyenek a mozgásminták hiányából fakadó logikai, koordinációs vagy egyéb nehézségei óvodás, illetve kisiskolás korban. A nagyobbaknál a felnőtt masszázs elemeiből választok mozdulatokat, amelyek leginkább támogatják a testi és lelki harmóniát.

A masszázs elsajátítására egyénileg és csoportosan is van lehetőség. Várok szeretettel minden érdeklődést!

Antal Zsuzsanna

BBMM okleveles babamasszázs oktató