13+1 inspiráló idézet híres nőktől, nem csak nőknek

13+1 inspiráló idézet híres nőktől, nem csak nőknek

o-HAPPY-WOMEN-facebookNők, akik híresek, követendőek, akik jócskán hozzátettek a világhoz. Gondolatok, útravaló, amire érdemes odafigyelni. Értékadó, felemelő, motiváló. Boldog Nőnapot minden lánynak, asszonynak, édesanyának, nagymamának, erőt az almás pite sütéshez, a meséléshez, a mosáshoz , az érintéshez és a világot néha sarkából is kimozdítani képes cselekedetekhez. 13+ 1 idézet Teréz anyától kezdve egészen Coco Chanelig:

„Előfordulhat, hogy egy csatát többször is meg kell vívnunk ahhoz, hogy megnyerjük.” – Margaret Thatcher, Nagy-Britannia egykori miniszterelnöknője

„Egy csomó minden csak úgy megtörténik veled, keresned sem kell, betoppan az életedbe. Inkább arról van szó, hogy amikor a sors felajánl neked valamit, akkor választhatsz, hogy elfogadod-e vagy visszautasítod. De miután döntöttél, menned kell az utadon előre, és jobb, ha nem nézel vissza többet.” – Agatha Christie, a krimikirálynő

jordanhercegno

“Minden ember más. És nincs ezzel semmi gond. Tanulj az előtted lévőktől, azoktól akik már megjárták az utat, de járd a sajátodat. Merj különbözőnek lenni, tanuld ki a csavarokat és fordulatokat. Ne csüggedj el a kudarcokon, hisz mindez az utad fontos része.” – Jordán hercegnője, Rania, ENSZ Lány-oktatás kampány képviselője

„Húszévesen az arcodat a természettől kapod. Harmincéves korodra az arcod vonásait már az élet formálja, de ötvenévesen már azt az arc lesz a tiéd, amit megérdemelsz” – Coco Chanel, a női divat forradalmasítója

„Minden idők legnagyobb felfedezése, hogy az ember meg tudja változtatni a jövőjét pusztán azáltal, hogy megváltoztatja a hozzáállását.” – Oprah Winfrey, a leghíresebb televíziós műsorvezető

„Úgy érezzük, hogy amit teszünk, csak egy csepp a tengerben. Anélkül a csepp nélkül azonban sekélyebb volna a tenger.” – Teréz anya, Nobel békedíjas apáca

„Milyen furcsán és váratlanul következnek be az ember életében a legjelentősebb események. Nem úgy, és nem is akkor, ahogy és amikor várja az ember, másképpen, más előzmény után, valahogy logikátlanul.” – Szabó Magda, írónő

chirstine“A következő négy dolgot szeretném a 15 éves énemnek elmondani:

1. Sose hidd, hogy nem tehetsz meg semmit azért mert nő vagy. Minden nyitva áll előtted. A jövő a tiéd.
2. Legyen egy álmod, célod, viziód és dolgozz meg érte lépésenként. Nemcsak professzionálisan, hanem személyügyileg is.
3. A család nagyon fontos. Egy közeli, szerető, támogató család mindig melletted lesz és segíteni fog céljaid elérésében, akkor is ha jól mennek a dolgok, akkor is ha nem.
4. És talán ami a legfontosabb, hogy sose engedd, hogy legyőzzenek a kudarcok és a tévedések. Minden ami történik, még akkor is ha nem az történt amire számítottál egy nagyon értékes, tanító eszköz. Csak akkor leszel sikeres, ha tanulni tudsz kudarcaidból és hibáidból. Ez létfontosságú. ” – Christine Ammanpour, CNN újságíró, riporter

„A döntéseinkben, nem pedig a képességeinkben mutatkozik meg, hogy kik is vagyunk valójában.” –  J.K.Rowling, Harry Potter szülőanyja

„A veszteség is lehet néha nyereség.” – Jane Austin, angol írónő

„Két ember kapcsolata titokzatos dolog: a kívülálló sohasem értheti igazán, mi működteti őket.” – Helen Fielding, a Bridget Jones könyvek szerzője

„A férfiak felfedezték a tüzet, a nők pedig azt, hogy miként játsszanak vele.” – Sarah Jessica Parker
„Nemcsak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni.” – Egerszegi Krisztina, ötszörös olimpiai bajnok úszó
+ 1
„A nők olyan lények, akiket szeretni kell, nem megérteni.” – Oscar Wilde
Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.