20 éves a Piatnik Budapest Kft. – Játszani jó!

20 éves a Piatnik Budapest Kft. – Játszani jó!

GrimassimixA játék a kultúránkhoz tartozik. A játék a szocializációnk része, játszva ismerhetjük meg egymás igazi arcát. Játszani izgalmas, lebilincselő mert a játék kimenetele egyenlő esélyek mellett is mindig bizonytalan. A játék menetét a játékszabályok irányítják, ezek mindenkire egyformán érvényesek, tehát mindenkinek egyforma esélye van a nyerésre.

A versengés a mindennapi életünkben jelen van, ezért fontos a versenyszellem erősítése.

A sikerélmény kortól függetlenül mindenkit kellemes érzéssel tölt el. Tehát játszani jó!

A Piatnik Budapest Kft a társasjáték kultúra terjesztéséért számtalan erőfeszítést tesz. Különböző helyszíneken megrendezésre kerülő rendezvényeken (Pl.: Grund, Kalandvár) felállított asztaloknál játszani hívja a családokat, számtalan játszóház (Pl.: Elevenpark) számára biztosít játékokat a gyerekeknek,

valamint országos versenyeket szervez kártyás és társasjátékokból, melyekről az első helyezettek kvalifikációt nyerhetnek a nemzetközi versenyekre. Ilyen például a Wizard kártyajátékból évente megrendezésre kerülő bajnokság, vagy a Rummikub társasjáték bajnokság. A Piatnik jelen van gyermek fesztiválokon (Pl. Sunshine), családi és sportnapokon (pl. Gangaku) éppúgy, mint a Társasjáték Olimpián, a múzeumoktól (pl.: Hadtörténeti múzeum)  a kártyaklubokig (pl. Magyar Tarokk Klub), mindenhol, ahol kártyával, vagy társasjátékkal játszanak! A Piatnik ugyan olyan odafigyeléssel próbálja meg elérni a gyerekeket (Pl. Kisfüles), a gémereket (Pl. Jem magazin) és a nyugdíjasokat (pl. Nyugdíjas expo), mert a játék élménye kortól függetlenül mindenkinek örömet okoz.  Már elmúltak azok az idők, amikor a játékokat csak gyerekeknek készítették. A társasjátékok változatosságot nyújtanak napjaink digitalizált világában.

 

Az 1824-ben alapított Wiener Spielkartenfabrik Ferd. Piatnik & Söhne játékkártyagyár Magyarországon 1994 óta önállóan működő leányvállalatként a Piatnik Budapest Kft forgalmazza a bécsi székhelyű gyár termékeit. A kiváló minőségű kártyák értékesítése mellett az elmúlt 20 év során a Piatnik neve a társasjátékokkal is összefonódott. A magyar játékszakma a Piatnik társasjátékait a legjobbak között tartja számon.

 

A Magyar Társasjátékos Egyesület az elmúlt években Fődíjjal jutalmazta a Mamutvadász, a Santiago de Cuba társasjátékokat és díjazta az Aranyváros és a Samarkand Piatnik kiadású játékokat is.

 

A Mensa HungarIqa 2013 – 2014 években különböző kategóriákban a következő Piatnik játékokat díjazta:

Logikai játék kategória győztesese: Dragons

Családi játék kategória győztesei: Elefenland és az Escape

Stratégiai játék győztese: Inkognito

 

A játékok fejlesztése során nagy hangsúly kerül a minőségre, játszhatóságra, a játékélményre és a szórakoztatásra, de ezek mellett kiemelt fontosságot kap a tanulás, az ismeretek bővítése vagy a készségek fejlesztése is.

 

A Piatnik Budapest Kft által forgalmazott termékskála jelentős részét napjainkban is az anyavállalat által gyártott termékek teszik ki, de az eltelt években számos európai játékgyártó – többek között a német Playmobil, Amigo és Queen Games, az izraeli Lemada, az olasz Clementoni– választotta kizárólagos magyarországi képviselőjének a Piatnik Budapest Kft-t. A magyar leányvállalat néhány magyar szerző társasjátékának a kiadását és gondozását is felvállalta.

 

A Piatnik név a világon széles körben szorosan összekapcsolódott a minőségi kártyákkal, de társasjátékai – köztük az Activity – is ismertebbeké váltak. Az Activity játékcsalád tagjai a kisgyermekektől a felnőttekig mindenkinek kiváló szórakozást nyújtanak. A cég stratégiai, logikai és kvízjátékai a felnőtteknek is kiváló játékélményt nyújtanak, de bőségesen találunk az óvodás és kisiskolás korú gyerekeknek szóló készségfejlesztő vagy nagyobbaknak szóló tudományos ismereteket nyújtó játékokat is a kínálatban.

 

A Piatnik törekszik arra, hogy a nemzetközileg elismert, díjnyertes játékokat eljuttassa a magyar játékosokhoz. Így került a Piatnik gondozásában magyarországi forgalomba a Kosmos Catan játékcsaládja vagy a Carcassone sorozat a Hans Im Glück-től.

 

A széles választékban forgalmazott kártya és társasjáték áruválasztékot a Playmobil építő és szerepjáték és gyermek és felnőtt puzzle-k teszik teljessé.

 

 

 

 

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.