Boldog felnőtt, boldog gyerek receptje – avagy útravaló 2013-ra

Híres közéleti személyiségek apuka és anyuként álltak kameránk elé……Kováts Adél, Csernus doktor, Feldmár András, Dolák-Saly Róbert, Héjja Edit, Dr. Nádor Csaba, Dr. Schill Beáta, Hadas Kriszta, Sváby András, Somogyvári Zsolt, Lukács László

mini-videosorozat ajánló

A címben szereplő sorrend nem véletlen.

“A fájdalommal történő tudatos konfrontálódás nélkül nem lehetünk igazi felnőttek, a felnőttség nélkül pedig nem válhatunk jó szülőkké. Ahhoz, hogy boldog legyen gyermekünk, konzekvensen kell felelősséget vállalnunk” – vallja Csernus Imre, pszichiáter. Induljunk ki ebből az alaptételből,  de még számtalan tényező befolyásol minket,  alakít, ha nem mi magunk alakítjuk a minden napjainkat és az ünnepeinket egyaránt . A kérdés , melyet a Felelős Szülők Iskolája immár harmadik éve firtat,  Hogyan neveljünk BOLDOG gyerekeket? Mini-video sorozatunkban elismert és közkedvelt színészek, orvosok, pszichiáterek, mentősök vallanak, itt és most APUKAKÉNT és ANYUKAKÉNT, tanácsot és kapaszkodót adva a hétköznapi csatáinkhoz, hát lássuk,  itt indul az “okos mozi”

Boldog Új Évet Felelős Szülő társaink!

Kik szerepelnek a mini video sorozatban?

Megkérdeztük, nemcsak Csernus dokit, hanem Feldmár András világhírű pszichiátert a boldog gyerek receptjéről, Kováts Adél színművésznőt, aki a koraszülött babák és családok szólója személyes érintettsége révén. A szeretet, az odaadás és a családi harmónia egységes válaszát kaptuk kérdésünkre Lukács László, piarista szerzetestől, a gondoskodásról hallhattunk Somogyvári Zsolttól a Péter Cserny Alapítvány munkatársától, akik hosszú évek óta ott vannak a bajban, országszerte futnak a koraszülött mentőkocsikkal.

Hogyan látják a boldog családok képletét dr. Nádor Csaba  és dr. Schill Beáta koraszülött gyógyászok, akik elkötelezett segítői a nehezebben induló családi életeknek, sokszor 500 grammal születő kicsi babákat mentenek meg és segítik fejlesztésüket, nap mint nap lelkileg támogatva az aggódó családokat.

Ki hinné, hogy Dolák Saly Robi, mindannyiunk Boborjánja, odaadó Apuka, aki szerint a jó pár választás, a jó Anya kiválasztása  a legfontosabb, a papa-gyerkőc hancúr mellett.

Nevelési tanácsadónk, Héjja Edit a szeretet és a szabályok szimbiozusára épít, Sváby András a bennünk rejlő gyermekre és a saját gyermeki élményeinkből táplálkozó szeretetre, nevelgetésre, míg Hadas Kriszta népszerű televíziós műsorvezető a pillanatok misztikumában és az alapkötődésben hisz.

Gondolatok, tanácsok, melyek szívből jönnek, hát értékeljük és használjunk magunk és a gyermekeink építésére, fejlesztésére.

Felelős Szülők Iskolája youtube hely: itt