Dinók már pedig vannak!

gyerekek egy műanyag dínószaurusszal

Dinók már pedig vannak!

Időutazás a magyar tengerpartján

Gondoljunk egy nagyot térben és időben! Életnagyságú növény- és húsevő dinoszauruszok költöztek a Zánkai Ifjúsági Centrum parkjába, hogy meghökkentsenek és kíváncsiságra sarkalljanak felnőtteket, gyermekeket egyaránt. Felfedezésre az eltűnt korok nyomában, szemlélődésre és tanulásra és nem utolsó sorban kutatásra. A leleményes látogatókból szempillantás alatt régész válhat egy röpke órára, amikor is a dinó-kiállítás végén található homokos, agyagos talajban elrejtett dinó lelet felkutatása céljából lapátot, ásót és ecsetet vehetnek magukhoz. Az élmény örök, a siker garantált, akár már a 2-3 éves gyerekeknek is örömteli programot kínál, hát még a kisiskolásoknak.

ITT VANNAK ! AZ ŐSKOR ÓRIÁS LÉNYEI ! a „WORLD of DINOSAURS“

Kb. 230 Millió évvel ezelőtt kezdődött el az evolució történetének legkülönlegesebb siker története : A dinoszauruszok birtokba veszik a Földet és lélegzetelállítóan sok fajtájukkal uralják a teljes öko környezetet, egészen addig , míg hirtelen ,úgy 65 Millió évvel ezelőtt váratlanul eltűnnek a Föld felszínéről. Ezek a rejtélyes őslények felfeldezésük óta évtizedeken keresztül megmozgatják az emberek / ifjak és öregek / fantáziáját . A kiállítás legfontosabb célkitűzése , hogy élethűen , valódi nagyságban és tudományosan alátámasztott információk kíséretében mutassa be ezeket az őslényeket .A kiállítás oktatási szerepe is igen jelentős . Meggyőzően , tudományosan bizonyítva , de mégis mindenki számára érthetően ad a kiállítás betekintést e csodálatos óriás őslények életkörülményeibe , szokásaiba is . Remek kiegészítője az iskolai biológia , történelem ls földtörténeti oktatásnak!

Az élménykiállítás látogatói képet kaphatnak a legújabb tudományos ismeretekre alapozva a speciális dinoszauruszokról is . 55  élethű , eredeti méretű , tudósok útmutatásai alapján készült dinó modell kerül bemutatásra – egy világszerte elismert és tudományosan alátámasztott szabadtéri bemutató keretében . A T. Rex, a Dimetrodon , a Centrosaurus , a 30 m hosszú Diplodocus és a Németországban felfedezett Europasaurus látható itt, egyetlen ismert és népszerű dino sem lett kifelejtve . Életnagyságban és testközelben lehet megcsodálni őket .

megtekinthető: 2012 július1 és szeptember 9. között látogatható a kiállítás a Zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrumban, a Balaton északi partján Bejárata a 71 –es főút 58 km-nél .

www.dinoworld.at

www.zanka.hu