Hurrá! Végre itt a nyári szünet!

Hurrá! Végre itt a nyári szünet!

Ugye ismerős ez a mondat?

kidsclubAzonban ami gyermekeinknek csak az önfeledt örömöt és kikapcsolódást jelenti, az nekünk, szülőknek a legtöbb esetben hosszas fejtörést okoz, hiszen mindannyian szeretnénk, ha gyermekünk a szünidő néhány hetét biztonságban és sok-sok vidámsággal töltené.

Az LCF Clubs-ban, nyelvoktatási filozófiánkhoz hűen, immár 20 éves szervezünk az ország számos pontján, olyan nyelvi táborokat, ahová a gyerekek örömmel jönnek, mert tudják, hogy mindig nagyon sok élmény vár rájuk. Kids Club táborainkban az egész napot átható idegennyelv-használat mellett, a gyerekek számos készségét, képességét is fejlesztjük.

kidsclub2A táboroztatás szakértőjeként alábbi cikkünkben összegyűjtöttük azokat a kérdéseket, amelyeket szülőként táborválasztásnál érdemes átgondolni:

  • Mi a fő preferenciám? A gyermekem egyszerűen csak érezze jól magát a táborban vagy egy speciális (nyelvi, sport, színjátszó, stb.) tábort kiválasztva fejlődjön is az adott területen?
  • Mit tartalmaz az ár? Benne van az egész napos étkezés díja vagy nekem kell biztosítanom? Tartalmazza a kézműves foglalkozások esetében a felhasználandó anyagokat? Ha nyelvi tábort választunk, akkor csak napi 1-2 nyelvi foglalkozást tartalmaz a tábor vagy az egész napos programot átszövi az idegen nyelv használata?
  • Kik foglalkoznak a gyerekekkel? Az adott területen szakképzett oktatók vagy csak erre a nyári munkára alkalmazott kisegítők?
  • Fontos megnézni a programot is, hogy gyermekünk izgalmasnak, változatosnak találja-e, hiszen többnyire ettől is függ, hogy jól érzi-e magát majd a táborban.
  • ·         És ne feledkezzünk meg a tábor helyszínéről sem! Megfelelő a gyerekek igényeinek? Megoldható a gyerekek korcsoport szerinti bontása, amennyiben szükséges? Milyenek a közösségi terek? Biztosított a kulturált étkezési lehetőség? Van mód szabadtéri programokra is?

Ezekre a tényezőkre azért is érdemes odafigyelni, mert nem biztos, hogy a legalacsonyabb áron hirdetett tábor lesz számunkra valóban a legolcsóbb!

Jó táborozást kíván a magyarországi LCF Kids Club Csapata!

www.vidamtaborok.hu

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.