Húsvéti meglepetés a Kinizsi vár látogatóinak

Húsvéti meglepetés a Kinizsi vár látogatóinak

husvet_kinizsivarKicsiA kora tavaszi dátum ellenére, Sándor, József, Benedek igen kellemes kiránduló időt hozott Húsvétra. A Balaton-felvidék talán egyik legszebb helyén fekvő nagyvázsonyi Kinizsi várban több meglepetéssel is készülnek Húsvétkor a látogató gyermekek számára.

A Mátyás király legendás hadvezére, Kinizsi Pál várában a kora tavaszi látogatók a történelmi kalandozást nem csak a torony megmászásával, az ágyúk, várárok megtekintésével tehetik teljessé, de a kápolnában megtekinthetik a Történelmünk nagyjai című kiállítást is. A kiállítás 33 híres magyar történelmi alaknak állít emléket, mely szívet melengető időutazás a felnőttek és gyermekek számára is. Húsvét vasárnap és hétfőn a várba látogató gyerekeket a hagyományokat követve, húsvéti ajándékot kapnak.

Csoportos bejelentkezés esetén a kovács műhelyébe is elkalauzolják az érdeklődőket, ahol megismerkedhetnek eme ősi mesterséggel és maguk is készíthetnek egy-egy emléket az üllőn.

A vár tövében lévő tiszta, kedves Kinizsi turistaház Húsvéttól a látogatók rendelkezésére áll, így akár a hosszú hétvégés ünnepet itt is eltölthetik a kirándulók.

info: www.kinizsivar.hu

bejelentkezés, szállásfoglalás  turistaszallas@gmail.com

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.