Iskolára készülünk

könyvajánló leendő iskolások számára a Móra Kiadótól

V. Binét Ágnes: Gyurka Számolni tanul

gyurkaszamolnitanul_kepForgó Gyurka különös játékba kezd apukájával: mindent megszámolnak maguk körül. Az ötéves kisfiú nap mint nap egy-egy újabb számot kutat fel a környezetében, és vele együtt mi is észrevétlenül megtanulhatjuk az összeadás, a kivonás, a szorzás és az osztás alapjait. Így Gyurkának – és az óvodáskorú olvasónak – az iskolában is könnyű dolga lesz a matematikával. Zsoldos Vera kedves rajzai segítenek a feladványok megoldásában.

V. Binét Ágnes szórakoztatóan írja le, hogy miként vezethetjük be kisgyerekünket a számok világába. A történetet fordulatos mese és könnyedén kivágható társasjáték egészíti ki.

Balázs Ágnes: Mesélő ABC

meseloabcA magyar ábécé elsajátítása gyerekjáték, ha az egyszer szálkás, máskor kerekded betűformákat különleges mesehősök mutatják be. A coboly vagy a zsizsik nem éppen szokványos szereplői az állatmeséknek, az orchidea és a dália sem gyakori virágnevek. Ebben a könyvben azonban jól megférnek a baromfiudvar állatai és az erdő-mező virágai mellett, s a róluk szóló rövid kis történetek apró életbölcsességeket rejtenek. Az olvasás kezdeti nehézségeinek leküzdésére minden meséhez egy-egy színnel  és rajzzal kiemelt hangzó tartozik, amelynek felismerését és kiejtését könnyedén gyakorolhatja az ábécé kis- és nagybetűivel ismerkedő gyerek.