Ki vigasztalja meg a gyerekeket? – Válás és gyász a családban

Ki vigasztalja meg a gyerekeket? – Válás és gyász a családban

A HVG Extra Pszichológia Szalon vendége Singer Magdolna gyászterapeuta

Időpont: 2015. október 22-én 18:00-19:30, Budapest Music Center

kivigasztaljamegagyereket_singerkonyvVajon mit élnek át a gyerekek, amikor szüleik válnak, vagy amikor elvesztik egy közeli családtagjukat? Mire van szükségük ezekben a nehéz időkben? És ki vigasztalja meg őket, ha a szülők saját fájdalmukban, dühükben nem tudnak feléjük fordulni?

Súlyos veszteség idején a gyerekek legtöbbször nem tudják megfogalmazni, min mennek keresztül. Kultúránkban ráadásul a halál és a gyász témája tabu, nemhogy beszélni nem tudunk róla, még gondolni sem igen merünk rá. Sokszor felnőttként sem vagyunk tisztában a saját érzéseinkkel, arról pedig fogalmunk sincs, hogy gyermekünkben mi megy végbe. Így a hiány meggyászolásában – ha egyáltalán megtörténik – a kicsik általában magukra maradnak, és ez a magány és elhagyatottság felnőtt életükre is kihat.

Singer Magdolna előadásában és október 16-án megjelenő könyvében bevezet minket egy rejtett világba, megosztja velünk azokat a történeteket, amelyeket gyerekek és felnőttek meséltek neki fiatalon átélt veszteségeikről, hogy segítsen megérteni, mit éreznek és észlelnek a gyermekek válás és halotti gyász idején, és hogyan vigasztalhatjuk, támogathatjuk őket életük e nehéz szakaszában.

„Jelentős, fontos könyv  Singer Magdolna „vigasz-tankönyve”, amely egyszerre felfed, szembesít, tanít. (…) segít, hogy szembesüljünk azzal, amit a többségünk elkerül: a gyásszal. Minden példa eleven tanító erő, hogyan hat ránk a veszteség, mit mozdít meg gyermekeink lelkében, hogyan szakítja fel a genuin spirituális szükséglet lezárt, talán addig ki sem nyitott világát. Miképp változtatja meg a gondolkodást, és hogyan vezet rá arra, hogy az életnek magasabb célja, rendeltetése van.”

dr. Bagdy Emőke, a pszichológia professzora

Singer Magdolna író, újságíró, gyásztanácsadó, mentálhigiénés szakember, a Napfogyatkozás Egyesület elnöke, a gyász hazai szakértője. Eddig megjelent 15 könyve az emberi sors elkerülhetetlen veszteségeit járja körül. Az írás mellett gyászcsoportvezetőket képez ki, válást feldolgozó csoportokat vezet, valamint egyénileg segíti a veszteséget elszenvedett személyeket. Mestere, Polcz Alaine szellemi útját igyekszik követni.

Előadás helyszíne: Budapest Music Center, 1093 Mátyás u. 8.

Jegyár: 1900 Ft (a jegy árából 1000 Ft a helyszínen HVG Könyvekre levásárolható).

Jegyek megvásárolhatóak: http://broadway.hu/ki-vigasztalja-meg-a-gyerekeket-singer-magdolna-gyaszterapeuta-budapest

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.