Ne várjon a csodára, éljen géntudatosan!

Ne várjon a csodára, éljen géntudatosan!

Kiállítói bemutatkozás a GRUNDon a Családi pihegőben – május 11.

drdns2„ A szemedet tőlem örökölted”! Ez a mondat szinte minden családban  elhangzik, tehát a genetika rejtve, de jelen van a hétköznapi  életünkben. Mégis, ha szóba kerül konkrétan a genetika szó, és a  genetikai vizsgálatok, a legtöbben nem tudják hova rakni,  bonyolultnak, idegennek érzik maguktól ezt a témát. A legnagyobb  problémát, az információhiányt a Grund fesztiválon próbáljuk meg  kiküszöbölni, és megismertetünk egy új kifejezést a felelős  családokkal: GÉNTUDATOS!

Lehet most úgy gondolja, ez engem nem érint, hiszen nincsen semmilyen  egészségügyi problémám. Ez természetesen lehetséges, és nagyszerű  dolog, de mégis ott lebeg felettünk az a három  betű: MÉG!

A tudatos életbe nem csak a környezetvédés és a helyes táplálkozás,  hanem a prevenciós életmód is beletartozik.

Magyarországon minden második ember szív-és érrendszeri betegségek  következményeiben veszíti el életét, holott ezek megelőzhetőek  lennének. Preventív tesztjeinkkel nem azt mondjuk meg, miben fog  megbetegedni, hanem, hogy mire van hajlama, mire kell odafigyelni az  egészséges élet fenntartásában. Egy géntérkép elkészítéséhez csupán  egy szájnyálkahártya szükséges, ez egy gyorsan, akár otthonában  elvégezhető teljesen fájdalommentes eljárás.

Ez főleg, akkor fontos, ha gyermekünkről van szó. Például, a  laktózérzékenységet, hidrogén kilégzési teszttel vizsgálják, amihez  megterhelik a szervezetét laktózzal. Ez az eljárás rosszulléthez, nem  kívánt mellékhatásokhoz vezet. Miért tennénk ki gyermekeinket egy  fájdalmas procedúrának, amikor egy táplálkozási géntérkép elkészítése  teljesen fájdalommentes, és ugyanolyan laboratóriumi leletet ad, mint  a másik vizsgálat?

Tudatos. Sokszor halljuk a 21. században, hogy mindenki tudatosan odafigyel a környezetére és önmagára. Ez elég önmagában? Nem, mert a  lényeg ott van ÖNMAGÁBAN!

Génjeink nagyon sok olyan kérdésre választ adhatnak, amire eddig azt hittük, nincs megoldás. Pedig az mindig van, csak keresni kell.

Nem tudok lefogyni, nem hat egy bizonyos gyógyszer, nem tudom pontosan mi bajom van. A géntudatosságban talán a legjobb dolog, hogy nem  létezik olyan kifejezés: nem tudom!

A Grund Fesztivál egy kiváló helyszín, hogy kitöröljük ezt a szót és egy másikat ültessünk be annak helyére. Nem tudom mi az a GénTudatos?

Ez így jól hangzik? Nem, tudom mi az a GénTudatos!

Ne várjon a csodára, éljen GénTudatosan!

Információ:  www.gentudatos.hu

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.