"Share the road! – Képzeld el: együtt közlekedünk!" – rajz-, fotó és video pályázat

Traffic1bigA “SHARE THE ROAD – Képzeld el: együtt közlekedünk!” egy rajz-, fotó- és videópályázat, melyet a Holland Királyság Budapesti Nagykövetségével közösen szervez a Magyar Kerékpárosklub. A pályázat keretében 10-19 éves fiatalok küldhetnek be rajzokat, fotókat videókat.

A közlekedésben nincsenek biciklisek és nincsenek autósok, hanem közlekedők vannak. Valaki egyszer autóval, egyszer gyalog, egyszer biciklivel megy vagy épp tömegközlekedik, sőt gyakran váltogatja a is különböző közlekedési módokat. Az embereknek ugyanazokat az útfelületeket kell közösen használniuk. Fontos, hogy félretegyék önös érdekeiket és figyeljenek egymásra.

A pályázóknak fénykép, rajz vagy videó formájában kell ábrázolniuk, mit jelent számukra az EGYÜTT KÖZLEKEDÉS.

A győztes pályamunkák kiválasztásában a kreativitás az elsődleges szempont. A különböző ábrázolási formák – rajz, fénykép, módosított fénykép, videó – nem alkotnak külön kategóriákat. A munkák eredetisége és kreativitása mellett a kivitelezés minősége is szerepet kap majd az értékelésnél.

Kik pályázhatnak: 10-19 éves fiatalok. A 10-14 éves és a 15-19 éves korosztály két kategóriában versenyzik. A pályázatbeadás határideje 2014. szeptember 9. éjfél.

Nyeremények – korcsoportonként:
– 1-1 db amszterdami hétvége 2 fő részére a KLM és a Holland Királyság Budapesti Nagykövetségének felajánlásával
– 1-1 db 50.000 Ft-os vásárlási utalvány az InterSporttól
– 1-1 db 15.000 Ft értékű könyvcsomag a Móra Kiadótól

A pályamunkák közül egy független öt tagú zsűri fogja kiválasztani a 30 legjobbat, melyekből kiállítást rendezünk az Európa Pontban szeptember 16-tól 22-ig. A díjátadóval egybekötött a kiállításmegnyitó 2014. szeptember 16-án lesz.

Minden infó és pályázatfeltöltés:

– A pályázatbeküldés időtartama: 2014. augusztus 18 – szeptember 9.
– Zsűrizés: 2014. szeptember 11-én
– Kiállításmegnyitó és díjkiosztó: 2014. szeptember 16. – az Európa Pont-ban (1024 Budapest, Millenáris Park, Lövőház utca 35.)
– A kiállítás 2014. szeptember 16 és 22 között lesz megtekinthető