Tengernyi kaland a győri Rába Quelle Élményfürdőben

Tengernyi kaland a győri Rába Quelle Élményfürdőben

20150806_120106

írta: Vargacz Alexandra, Tibenszky Moni Lisa

Számtalan budapesti, de akár határon túlról érkező család is törzsvendége a Mosoni-Duna és a Rába találkozásánál lévő félszigeten fekvő Rába Quelle Gyógy-, Termál- és Élményfürdőnek – árulja el látogatásunkkor a kedves, barátságos úszómester bácsi, aki készséggel segít eligazodni az élményelemek között. Majd tíz méter magasról alázúduló vízesés, pezsgőfürdő, beltéri és kültéri csúszdák, játszóház kínál szórakozást akár egész napra is az idelátogatóknak. A kertben számtalan árnyékos fa, napvitorla, gyerekpancsoló, dino-csúszda, vizimotorcsónak, vizi csócsó hívogatja a megérkezőket önfeledt játékra, időtöltésre. Kedves, szerethető méretű és mégis élményelemekben igen gazdag fürdő fogad minket, mely a család legkisebb tagjainak is tartogat meglepetéseket.

20150806_114502A fürdő méltó módon titulálható Győr egyik ékszerdobozaként, hiszen számtalan minőségi szolgáltatása mellett a történelmi belvárosra is csodás kilátást nyújt. Az élményparadicsom ötvözi a modern, akár extrémnek is nevezhető élményszolgáltatásokat a gyógyvíz termál hatásával, így a család összes tagja megtalálja a számára legkellemesebb feltöltődést.  A fürdő jelenlegi formájában 2003 októberében nyitotta meg kapuit és azóta várja a gyerekeket és felnőtteket télen-nyáron egyaránt. A nívódíjas létesítménykomplexum gyógyvizes- és termálmedencéivel, külön gyógyászati részlegével a rehabilitációra vágyókat szolgálja ki, szauna parkja kiváló rekreációs lehetőségekkel bír, csúszdáival pedig a gyermeklelkűeket csábítja el másodpercek alatt. Most elsősorban a gyermekes családok számára mutatjuk be a fürdő sokrétű szolgáltatásai, a retro játszótértől kezdve, a sodró folyosón át egészen a vizi-mini bárig, mely egyenként, egy –egy új élménnyel ér fel.

Óriáscsúszdák

20150806_173226Ezek természetesen egyik élményfürdőből sem hiányozhatnak, így a Rába Quelléből sem. Szinte még át sem léptünk az öltözőből a komplexumba a gyerekek máris kiszemelték a 2 beltéri csúszdát és pásztázták szemükkel az óriási területű udvart, hogy a kültérit is megtalálják, mert az a legnagyobb és persze, hogy azzal kell kezdeni. A külső kék óriáscsúszda a maga kanyargós, hosszú, spirális kialakításával, ámde egyáltalán nem erős vízsugarával és sebességével megunhatatlan élmény, a 3 éves „törpék” is úszógumival, karúszóval kacagva, gurgulázva csúszkálnak rajta. Egy kisvizű (1,29 m) kültéri medencébe torkollik, amely további élményelemekkel, kisebb felfújható csúszdával és játékokkal kényezteti a fürdőzőket. Az épületben még további két csúszda található egy 64 és egy 38 méteres. A 64 méteres különlegessége, hogy az épületen belülről indul, egy víztorony épületéből, ahová körkörös csigalépcső vezet fel, már ez önmagában hihetetlenül izgalmas gyerekszemmel. Maga a csúszda pedig végig fedett és a szakasz második felében kijön az épületből, átmegy egy alagútban, amit növények borítanak és végül egy kültéri élménymedencébe varázsol minket. Na, ez volt az abszolút favorit, délelőtt, délután és este is megszámlálhatatlanul sokat csúsztunk. Amiatt, hogy fedett, a nagy hőségben lassabban jár a csőben a levegő, így csúszás közben is magas a hőérzet, ami miatt a Srácok helyesen elnevezték „szaunás csúszdának”. Úgyhogy egész nap ez hallgattuk a sokadik kör után is: „Wow, majd menjünk még a szaunás csúszdán, jó?!”

Kültéri élményelemek és játékok

20150806_120735Nem is tudom, hol kezdjem: barlangok, sodrócsatornák, gejzírek, vízköpők, barlangok, kalózhajó, felfújható játékok, légvár, vízi dodzsem, trambulin, mini csúszdák, játszótér. Mire mindent kipróbálunk több óra telik el, anélkül, hogy észrevennénk. Az egyik nagy kedvenc egy külső mederben kialakított szivacs játszótér volt. Nagyon praktikusan a tetejét háló védi, és több kerti csőből vízpárát spriccel a benne játszó gyerekekre, ezzel is védve őket a hőségtől, a napszúrástól. A játszótéren kisebb és nagyobb, különböző formájú és alakú szivacselemek találhatóak, amikkel hosszan el lehet szórakozni. Naná, hogy mi is építettünk egy bungalót, amibe jól el lehet bújni.

20150806_122603

Vízesés

A fürdő belső részében hatalmas vízesés található az egyik kellemes hőmérsékletű (35-36 °C) medencében. A vízmélység itt 1,27 méter így gyerekeknek is ideális. Meghatározott időközönként pedig beindítják és lezúdul ránk a nagy vízsugár, ami alá beállni oltári buli. A fiúk megállapítása szerint: „Pfuu…ez olyan bazi nagy, mint a Niagara!” Jobban belegondolva, gyereknyelven végülis ez a hasonlat kellőképpen kifejezi, mivel is állunk szemben.

Vízi Bár

20150806_151039A központi beltéri medence különlegessége, hogy található benne egy vízi bár. Mindezt stílusosan, ahogy illik, nagy a medencébe nyúló íves pulttal, a vízben elhelyezett és rögzített bárszékekkel, koktélokkal és sok kellemesen hűsítő itallal. Nem hagyhattuk ki mi sem. Almalé, turmix, epershake, jegeskávé, mindenkinek az ízlése és életkora szerint persze nagy színes szívószálakkal szervírozva. „Mi most tényleg a medencében iszunk almalevet?” – hangzott a kicsit elgondolkozós, komoly felismerésről tanúskodó, de mégis fülig érő mosollyal feltett kérdés. Bizony tényleg.

További információk: http://www.rabaquelle.hu/

  • Felelős Szülők Iskolája
  • ügyvezető

Vargacz Alexandra

sportszervező menedzser, online marketing szakember, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.