Hogy a második félév is gördülékeny legyen – Indul a sulibusz a Disney-vel!

Játékos tanulás című könyv borítója

Hogy a második félév is gördülékeny legyen – Indul a sulibusz a Disney-vel!

könyvajánló

Az Alexandra Kiadó gondozásában magyar nyelven megjelenő Disney Indul a sulibusz foglalkoztatókönyvek kiváló segédeszközök gyermekünk képességeinek fejlesztéséhez. A könyvek olyan jól felépített feladatsorokat tartalmaznak, melyeknek célja, hogy gyermekünk elsajátítsa a sikeres iskolai szereplés szempontjából rendkívül fontos alapkészségeket. A mese, az interaktív matricák, a kötetek végéből kivághatók könyvecskék élvezetessé teszik a tanulást, játékos módon hozzák közelebb a gyerekekhez az írás, olvasás és számolás világát. A könyvek 3 korcsoport szerint (5-6, 6-7 és 7-8 évesek) dolgozzák fel az adott korosztálynak megfelelő feladatsorokat.

A Matek sorozat kötetei segítenek abban, hogy gyermekünk magabiztosan mozogjon a számok világában. Ha a gyermekek többféle módon tudnak számolni, összeadni, összehasonlítani a mennyiséget, sokkal tudatosabbá válnak a számolásban. A műveleti stratégiák megismerésével a gyermek könnyebben memorizálja a matematikai műveleteket, és képes lesz  rendszerezni a tudását, amikor például felcserélhető vagy azonos tagokat kell összeadnia.

A Nyelvi készségek sorozat kötetei fejlesztik a gyerekek szövegértő képességét, segítik a fogalomalkotásban. A játékos feladatok és a kicsik kedvenc Disney-hősei gondoskodnak arról, hogy az olvasás és az írás szórakoztató elfoglaltság legyen.