Egy kép többet mond ezer szónál

Őszi böngésző című könyv borítója

Egy kép többet mond ezer szónál

Beszéd- és személyiségfejlesztés a Böngésző sorozattal

Rotraut Susanne Berner böngésző sorozata négy egymástól független, mégis egymást kiegészítő kötetből áll. Nem hagyományos meséket találunk bennük, hanem képpel elmesélt történetsorztatot, melyek mindig a következő lapon folytatódnak, és a következő könyvben teljesednek ki. Egyszerre szemléltetnek folytonosságot és változást. Az így észrevett és megfogalmazott részletek a gyerekeket mesefűzésre késztetik, keressük meg, kutassuk fel, mondjuk el, meséljük el! A négy kötet – Tavasz, Nyár, Ősz, Tél – lapjain vidám karakterekkel zöldséges nénivel, utcaseprővel, Lóri papagájjal – ismerkedhetünk meg, akiknek egész éven át, évszakonként figyelemmel kísérhetjük az életét, csakúgy mint a természet változásait a lehulló falevelektől a fák rügyezéséig.
A legfiatalabb olvasók a felismerésben lelik örömüket. Mutogatják a papírsárkányokat, a markoló autókat és a repkedő madarakat. A gyerekek minden mesélés és lapozgatás alkalmával egyre többet kérdeznek, tanulnak és közben nagyon jól szórakoznak.
www.naphegykiado.hu.