Dicséretet, oklevelet MINDEN DIÁKNAK, SZÜLŐNEK, TANÁRNAK, aki végigcsinálta ezt a tanévet!

Felelős Szülők Iskolája oklevél

Legkitartóbb, legtalálékonyabb, legszorgalmasabb, legügyesebb, leg…leg!

Mindenki dicséretet érdemel, aki végigcsinálta az otthonoktatást, a digitális tanévet, a karantén suli feelinget! Miért? Mert mindenkinek nehéz volt, nem csak azért, mert nem értette a digitális térben elmagyarázhatatlan geometriát, nem csak azért, mert türelmesen kellett várni a családon belül, míg hozzájuthatott a laptophoz vagy asztali géphez, nem csak azért, mert miközben főzött, mosott, az energiaháború és Trianon is feladattá vált… Hanem azért, mert VÉGIGCSINÁLTA.

Együtt megcsináltuk

Lehet, hogy hiányosan és pontatlanul vagy akár késve adta be a házi feladatot. Lehet, hogy sokat kellett vitatkozni vele, hogy készítse el a leckét. Lehet, hogy már semmi nem érdekelte, nem, hogy a tanulás… de valahogy együtt kibírtuk.

Sokat tanultunk digitálisan, de a társas kapcsolatokat nem helyettesítheti

Reméljük, így, ilyen hirtelen, ilyen komoly világválság okán sohasem kell abbahagynunk az iskolát, mert ugyan sokat tanulhattunk is belőle, mert jobban használjuk az applikációkat, száguldozhatunk a neten akár a világ másik felén lévő kiállításokon, vagy hallgathatunk koncerteket, de nem találkozhattunk. A diákoknak és a tanároknak is hiányzott az iskola, az a hely, ahol a közösség együtt „szuszog”. Még akkor is, ha néha sok a zrikálás, a vita, a dolgozat, de mégis csak a miénk, a mi közös életterünk. A gyerekek a társas kapcsolataikból tanulnak a legtöbbet és persze sokat ad a család, de a közösség nagyon fontos terep számukra, ahol szocializálódhatnak, megmérettethetik saját magukat, megismerhetik a szabályokat, rendszereket.

Köszönet a szülőknek is

Hát még a szülőknek hogyan hiányzott a tanítás, az iskola, amikor rájöttek, hogy mostantól pedagógiai asszisztensek, vagy van, ahol tudományos doktorok. Pörgött a Google, mentek a tudománytárgyak szülőről szülőre. Közben pedig csak gyűlt a szennyes, a ráncok a homlokon és a szemek alatt.

OKLEVELET mindenkinek

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy mindenki MEGÉRDEMEL LEGALÁBB EGY OKLEVELET, dicséretet a 2019/2020. tanév elvégzése kapcsán. Mi elkészítettük Őket, töltsétek le és írjátok meg, annak, akinek szerintetek jár, legyen az diák, tanár, szülő.

LETÖLTHETŐ OKLEVÉL SABLONOK

A dicséret megillet mindenkit és kérlek ezúttal, mindenkit saját magához hasonlítsatok! Ahhoz, hogy abban a helyzetben – ami számára lehet, hogy nagyon félelmetes, bizonytalan, fárasztó, stb. volt, – Ő hogyan tudott ezen felülkerekedni, Nektek segíteni.

Tegyük ünneppé a végét, adjuk át az okleveleket, akár e-mailen, akár személyesen, akár egy posztban.  Köszönjük meg a legfőbb erényt, amit együttműködésből tanulhattunk egymástól a karantén oktatás ideje alatt.

Gratulálunk mindenkinek!

A Felelős Szülők Iskolája Csapata

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa