Íme, a Kodály-módszeren alapuló digitális tudásközpont!

Kodályhub borító

Íme, a Kodály-módszeren alapuló digitális tudásközpont!

A zeneoktatás innovatív módszereinek kidolgozására létrejött digitális zenepedagógiai tudásközpont, a Kodály HUB az első magyar vezetésű felsőoktatási Erasmus-projekt, amely „Jó Gyakorlat” és „Sikertörténet” minősítést is nyert.

Nemrég zárult le az az európai uniós, Erasmus+ Stratégiai Partnerségi projekt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem vezetésével, együttműködésben a Skót, illetve a Hágai Királyi Zeneakadémiákkal, amelynek eredménye a Kodály HUB elnevezésű ingyenes, online zenepedagógiai tudásközpont – adta hírül a Fidelio.

Mi az a Kodály HUB?

A kodalyhub.com címen mintegy fél éve elérhető angol nyelvű verzió az ének-zene tanárokat segíti, hogy minél élményszerűbb, a kodályi elveken alapuló órákat tarthassanak. Így érhető el, hogy az énekórákat megszeressék a gyerekek, és minél jobban érvényesülhessen a zene személyiségfejlesztő hatása.

A Kodály HUB tudásközpont egyrészt kereshető zenei adatbázis, amelyben a tanár például az adott korosztályhoz, pedagógiai célhoz, ünnepkörhöz, vagy egyéb szempontok szerint választhat dalokat és hozzá az élményszerű tanítást segítő énekes játékot. Emellett a legmodernebb – többek között az MTA szakmódszertani kutatásainak eredményeit hasznosító –, az óvodaitól a felsőoktatásiig ívelő módszertani anyagokhoz, filmekhez férhet hozzá a felhasználó a világ bármely pontjáról.

Cél: a tanítók közösségbe fogása

Kiemelt cél a kodályi elvek szerint tanítók összefogása és közösséggé emelése: a csatlakozók egymással is felvehetik a kapcsolatot amellett, hogy folyamatosan értesülnek a fontosabb hírekről, eseményekről egy integrált naptár segítségével. A közösség fejlődése egy látványos térképen követhető.

Tudj meg mindent erről a nagyszerű digitális zenepedagógiai tudásközpontról a fidelio.hu teljes írásából!

Fotók: tka.hu