Írjátok meg az óvodai élményeiteket! – “Mi folyik az óvodában…” pályázat

Mi folyik az óvodában... pályázat

Írjátok meg az óvodai élményeiteket! – “Mi folyik az óvodában…” pályázat

A pályázat célja, hogy rávilágítson az óvoda szerepének fontosságára, nevelő tevékenységének értékességére. Az Óbudai Mesevilág Óvoda pályázatot hirdetett értékes nyereményekért. Bárki pályázhat, aki megírja személyes óvodai élményeit, a szakmai zsűri értékelése alapján a győztes és a közönségdíjas százezer forintos jutalmat kaphat.

Mi folyik az óvodában... pályázat

A Mi folyik az óvodában? című pályázat tárgya: az óvodai életet, annak egyes részleteit bemutató személyes, konkrét megélt események, élmények, tapasztalatok, emlékek leírásainak ösztönzése és befogadása egy gyűjteményes kötetben való megjelentetéshez.

Tartalmi feltétel: a megélt esemény, történet élményszerű megjelenítése, amely egyediségével, személyességével hitelesen, átélhetően közvetíti az óvodai életet, annak hatásait. Tehát a szervezők nem összegző pozitív vagy negatív véleménynyilvánítást, panaszt, javaslatot és más, kizárólag konkrétumon túlmutató tartalmú írásokat várnak.

A pályázat ötletgazdája, Szimethné Galaczi Judit elmondta, hogy az a tapasztalata, hogy az óvodapedagógusok ismertsége, munkájuk elismerése nem megfelelő, pedig az ő munkájuk megalapozza az egész intézményi nevelési folyamatot. Az óvodák tevékenysége háttérbe van szorulva, és nem is tud onnan kilépni, mert az óvónők végzik a feladatukat, egész nap a csoportjukban nevelik a gyerekeket. Így a felmerülő problémákat meg sem tudják beszélni, mint például iskolai kollégáik a nevelői szobákban.

Szimethné Galaczi Judit hangsúlyozta, a pályázat célja nem a panaszkodás, hanem hogy az embereknek bemutassuk, hogy mi az óvodák értéke, milyen meghatározó élményeket adnak a gyerekeknek, és jelentős mértékben hozzájárulnak a gyerekek fejlődéséhez. Mert az, hogy az óvodák háttérben vannak, azt is jelenti, hogy a megbecsülésük sem megfelelő. A kötetben megjelenő írások felhívhatják a figyelmet arra, hogy az óvodapedagógusok milyen hasznos munkát végeznek, és ezzel a társadalmi megbecsülésük is nőhet, vonzóbbá téve ezt a nehéz, de a társadalom számára nagyon hasznos hivatást.

A Mi folyik az óvodában? című pályázat határideje április 23., a feltételekről és a benyújtás módjáról részletes felvilágosítás olvasható a www.mifolyikazovodaban.hu weboldalon.

forrás: magyarhirlap.hu

képek forrása: mifolyikazovodaban.hu