Junior prózaíró kurzus

junior prózaíró kurzus

Junior prózaíró kurzus

Gyermek- és ifjúsági prózaíró kurzus indul Jocó bácsival és Pásztor Andreával 2023. október 7-től a Péterfy Akadémián.

junior prózaíró kurzusJelentkezni 12 éves kortól lehet.

Az órákat szombat délelőttönként tartjuk a Kis Présház irodalmi kávéházban (1111 Budapest, Bartók Béla út 44 u. 3.), 9-11, valamint 12 és délután 2 óra között.

A kurzus időtartama 8 hét, kivéve október 21. és október 28. Az utolsó óra időpontja december 9.

A kurzuson a résztvevők a Péterfy Gergely által kidolgozott módszerrel, játékos kreatív feladatok, élménypedagógiai módszerek segítségével megtanulhatják a művészi írás alapjait, a storytelling és a dramaturgia alapelveit, a különféle elbeszélői pozíciókat (én-elbeszélés, auktoriális elbeszélés, perszonális elbeszélés), a karakterek jellemzését, a dialógusírást, az időkezelést, a különféle prózai műfajokat a mesétől az esszén át a novelláig.

A kurzus célja nem egyszerűen a prózaírási készség fejlesztése, hanem a sokrétű, árnyalt önkifejezés, a hiteles és meggyőző önreprezentáció elsajátítása és nem utolsó sorban a szórakoztató storytelling fogásainak gyakorlása.

A résztvevők legjobban sikerült írásait a Felhő Cafén publikáljuk.

A kurzus ára 320 euró.

Jelentkezni a peterfy.academy@gmail.com e-mail címen lehet.

Tárgy: junior kurzus 2023