Középiskolai felvételi 2020: fontos dátumok

Középiskolába jelentkeztek jövőre? A vizsgajelentkezés határideje ugyan már lejárt, de vannak még fontos dátumok a középiskolai felvételire, amiket nem árt észben tartani.

Az Eduline összegyűjtötte a középiskolai felvételi hátralévő fontos időpontjait és tudnivalóit.

December 6-án az írásbeli vizsgajelentkezés határidejével lezárult egy újabb időszak a középiskolai felvételin. De van még mire figyelni! Íme!

Fontos dátumok a középiskolai felvételire

sorban álló üres székek2020. január 17. – Az Arany János Tehetséggondozó Programba tartozó intézmények megszervezik a találkozást a programba jelentkezőkkel.

2020. január 18., 10 óra – A központi írásbeli felvételi vizsga az érintett gimnáziumokban és szakgimnáziumokban.

2020. január 23., 14 óra – Pótló központi írásbeli felvételi vizsga – ezen csak azok a diákok vehetnek részt, akik az előző írásbelire alapos ok miatt nem tudtak elmenni.

2020. január 28. – A pályázatok benyújtásának határideje az Arany János Kollégiumi Programba.

2020. február 6. – A középiskolák értesítik a diákokat a központi írásbeli felvételi vizsga eredményéről.

Mit érdemes tudni a felvételiről?

A központi írásbeli felvételi vizsgára, illetve a kiválasztott középiskolákba való jelentkezésről a részleteket ebben az Eduline cikkben találjátok, a pontszámítás szabályairól pedig ITT olvashattok.

A teljes cikket az eduline.hu oldalon ajánljuk olvasásra!