Már az ügyfékaput is használhatják a szülők a beiratkozáshoz

ügyfélkapu screenshot

Már az ügyfékaput is használhatják a szülők a beiratkozáshoz

A 2019/2020-as tanévben már az ügyfélkapun keresztül is el lehet majd intézni az iskolai beiratkozást – közölte a Klebelsberg Központ.

„Az informatikai fejlesztés eredményeként a 2019/2020-as tanévben már lehetőség lesz az ügyfélkapun keresztül történő beiratkozásra és hitelesítésre is. Amennyiben a szülő ezt az ügyintézést választja, nem kell személyesen megjelennie az intézményben” – olvasható a központ közleményében.

„Eddig a szülők és a pedagógusok az üzenőfüzeten, személyesen és e-maileken keresztül tartották egymással a kapcsolatot. Az új rendszernek köszönhetően most már elektronikusan is elintézhetők a különböző köznevelési eljárások, többek között a beiratkozás, átiratkozás, felmentések, igazolások, bizonyítványok pótlás” – teszik hozzá.

A Klebelsberg Központ kitér arra is, hogy a szülők a KAFFEE rendszeren keresztül a térítési díjakat is befizethetik.

A fejlesztés összesen 5 milliárd forint európai uniós támogatásból valósult meg, amelynek egyes részei már a 2018/2019-es tanévben – például az általános iskolai beiratkozáskor – használhatók voltak.

(eduline.hu)