Tanulni a szünetben? Ne már!!!! És játszani? Vagy játszva tanulni?

Xeropan nyelvtanulási alkalmazás

Tanulni a szünetben? Ne már!!!! És játszani? Vagy játszva tanulni?

Az iskolai szünet elsősorban nem a tanulásra való, hanem a feltöltődésre, kikapcsolódásra és az előttünk álló hónapokhoz elég erő begyűjtésére. Azért legyünk őszinték, ki az, akinek nincs semmi pótolni valója, elhanyagolt tantárgya, vagy bármi, ami egy kicsit a körmére égett az iskolában.

Egy halogatott nyelvvizsga, vagy egy középiskolai felvételi például egy nyelvi szakra. Amire jó lenne készülni, de nem kötelező jelleggel, csak úgy könnyedén, játszva, bárhol és bármikor. Amikor és ahogy te szeretnéd. Létezik vajon ilyen nyelvtanulási lehetőség?

A jó hír, hogy igen, ráadásul INGYEN elérhető bárki számára, akinek van KRÉTA azonosítója. Te döntheted el, hogy a telefonodra letöltött appon keresztül, vagy a laptopodon használod a Xeropan alkalmazását, amely egy izgalmas kerettörténet köré épül, ahol különböző szigeteket kell bejárnunk, haladnunk az időben a bábeli zűrzavartól indulva. De a lényeg a szinte észrevétlen tanulás.

Szóval, hozz egy döntést és lépj be a Xeropan alkalmazásába! Töltsd ki a gyors szintfelmérő tesztet és kezdd ott, ahol tartasz! Innen a NAT szerinti célszinteknek megfelelően 12 sziget bejárása során építheted fel magadat. Szigetenként 5 téma kapcsolódik a történethez, ezekhez pedig a leckecsoportok.  Ha a nyelvvizsga a cél, akkor is bátran vágj bele, garantáltan hatékony lesz a felkészülésed!

Xeropan nyelvtanulási alkalmazás

Számtalan leckecsoport közül választhatsz, amelyek mind érdekelni fognak, mert a hétköznapi életből vett életszagú témák, amikre te is kíváncsi lehetsz.

Tegyük fel, hogy napi 15-20 percet szánsz a tanulásra. A jelenlegi szinted megállapítása után választasz egy leckecsoportot, ott eldöntöd, hogy a 3 perces szókincsleckét, a 7 perces videós leckét, vagy a 8 perces nyelvtanleckét, esetleg a kiejtésleckét választod, vagy éppen mindegyik belefér és akkor már egy komplett nyelvi órát tartottál saját magadnak. Ami egyébként rendkívül szórakoztató időtöltés volt, ráadásul hasznos is és a lelkiismereted is megnyugodhat, hogy tettél valamit a céljaid elérése érdekében.

Ha pedig szereted tisztán látni az eredményeidet, megnézheted hány szót, kifejezést tanultál, hány teljesített leckén vagy túl és mindezért hány csillagot zsebeltél be.

Xeropan nyelvtanulási alkalmazás

Nem szeretnél semmibe belevágni, mert úgysincs időd végigcsinálni? Semmi gond, hiszen az alkalmazásból kilépve, majd oda visszatérve onnan folytathatod, ahol abbahagytad. Ha pedig jól haladsz, akkor megszerzett csillagaiddal bónusz leckéket is kaphatsz. Te osztod be az idődet.

A fejlesztők ötlete az, hogy a nyelv használata közben egy kicsit mindig többet kérnek tőled, mint, amit már tudsz, de még pont megérted, kikövetkezteted a hallottakat. Ezzel is tanulsz, hiszen mire elmagyarázzák a nyelvtant, már használtad is. Utána játékos tesztekkel ráerősítenek, gyakoroltatják az újdonságot. Így építik föl a nyelvtudást. A rendszerrel beszélni is lehet és kell is, ami kimondja, majd kimondatja a kifejezéseket, egészen addig, amíg ki nem ejted helyesen. És ezt itt csak te hallod!

Xeropan nyelvtanulási alkalmazás

Ne félj elkezdeni, akkor sem, ha a nyelvtanulás nem az erősséged és frászt kapsz, ha meg kell szólalnod idegen nyelven. A tapasztalatok eddig azt mutatják, hogy észrevétlenül fogsz fejlődni. Jelenleg angolul, németül, franciául és spanyolul tanulók számára készült el az alkalmazás. Nincs más dolgod, mint letölteni az appot a telefonodra, vagy belépni a https://xeropan.com/ oldalon keresztül a Kréta azonosítóddal a felületre és belevágni a nagy kalandba. Könnyedén, szabadon, a saját tempódban.

Jó szórakozást és tanulást!

• magyar tanár, újságíró, sportszülő

Fülöp Bea

Újságíró, magyartanár és két sportoló gyerek anyukája. Sokévnyi rádiós riporteri munka után fiam születésével elindult egy olyan változás, amely sok újdonságot, fejlődést hozott.