Vicces és érdekes feladatok alsósoknak a Víz Világnapja kapcsán

a víz előfordulási formái a természetben

Vicces és érdekes feladatok alsósoknak a Víz Világnapja kapcsán

Földünk, testünk igen nagy részét képezi az életető víz, nem is kérdés, hogy a klímaváltozás kapcsán, a higiénia kapcsán és még egész sor okunk van rá, hogy a vízzel foglalkozzunk a gyerekek oktatásában is. Március 22.,  a Víz Világnapja, ennek apropóján összeszedtünk néhány érdekes kisfilmet, kvízjátékot a Da Vinci Kids applikációból, ami alapján az alsós diákok saját feladatot készíthetnek, adhatnak be környezetismeret témakörben. A víz tematikájának megközelítésére egyfelől testünk felépítését, annak működését, másfelelő a világban fellelhető vizek tematikáját választottuk.

Minden tudományterület, tantárgy tematizálva

Ikerdokik bevetésen

A Da Vinci Kids applikációban minden tudományterület, tantárgy tematizálva található meg, így a Testünk tematikából az Ikerdokik bevetésen című sorozatból a kedvencünk, az Elég vizet iszol? című kisfilm. Ez testünk működéséről, a tanuláshoz, játékhoz és most a vírus elkerüléséhez is fontos hidratáltságról szól, a folyadék fogyasztás fontosságát, összefüggéseit mutatja be.

De megközelíthetjük mindezt az izzadás folyamatán keresztül is, melyre Thomas Edison Titkos laborja sorozatban találunk epizódot – Miért büdösödik a hónaljunk? címmel

A földrajzi összefüggéseket a Da Vinci Kids applikáció Anyaföld tematikájából a Varázserejű a termálvíz? című fejezetből tanulhatják meg a gyerekek. Ehhez kapcsolódóan lehet magyar vonatkozásokat is kikérdezni, gyűjtőmunkával feldolgozni, akár prezentációt készíteni a kisfilmek alapján gyűjtött információkból.

Érdekes kvízek az applikációban

thomas edison titkos laborja

Aki pedig szereti saját tudását rögvest tesztelni, azoknak ajánljuk a Da Vinci Kids applikáció Kvízek blokkját, azon belül is a Víz és az időjárás című kvízt, amiben megtippelhetjük, a tanultak alapján megválaszolhatjuk, hogy miből is állnak a felhők, milyen gyors a tornádók, milyen formában esnek az esőcseppek – nyalóka, hógolyó vagy netán jégeső?, stb. Ezt a gyerekek önállóan is végezhetik.

Korlátozás nélküli Da Vinci TV április 30-ig

Természetesen érdemes a Da Vinci TV csatorna adásait folyamatosan követni, hiszen napközben érdekes és izgalmas tartalmakkal várjuk most minden nézőnket. A gyerekek és családok egyik legnagyobb kedvence az Ikerdokik bevetésen sorozat, melyben igen sok hasznos és érdekes hétköznapi dolgot mesél el és mutat meg a testünk működéséről, a környezetünkről.

Április 30-ig korlátozás nélkül érhető el a Da Vinci TV-csatorna a Telekom HU és DIGI mellett a UPC Magyarország, a Vodafone Hungary, a MinDig TV Extra, a Tarr Kft és a PR-TELECOM Zrt. alapcsomagjának nézői számára is. A csatorna minden tantárgyhoz kapcsolódóan kínál tematikus megértést, feldolgozást segítő hasznos műsorokat. Emellett a távoktatás ideje alatt a Felelős Szülők Iskolájával együttműködésben a tanároknak és diákoknak a tanév végéig ajándék Da Vinci Kids alkalmazás előfizetést is nyújtanak, mely elsősorban a 6-12 éves korosztály számára kínál hiánypótló ismeretterjesztő tartalmakat.

Csatornahelyek, szolgáltatónként:

Telekom: 31 + TVGO-n Da Vinci TV csatorna és applikáció

Digi: 83

UPC TV: 227

Vodafone TV: 227

MinDig TV Extra: 46

PR-Telecom: 130

Tarr Kft.: 117

Ingyenes Da Vinci Kids app hozzáférés mindenkinek

A Da Vinci Kids app előfizetés aktiválásának menete:

1. a Da Vinci Kids app letöltése a Play áruház/ App store-ból arra az eszközre, amelyiken szeretnénk használni. Regisztráció.
  2. A kód aktiválás helye: davincikidsapp.com/kupon. A megadott instrukciók alapján történik: bejelentkezés, kód beírására. Az appnál használt bejelentkezési adatokat kell majd használni a kódbeváltáskor is.

Kuponkód: Tanulas-DaVinci-vel

Várjuk a pedagógusokat a Da Vinci Tanár Klub privát csoportba:

A Da Vinci Kids applikáció ingyenes letöltésének és aktiválásának menetéről a tanárok ITT találnak bővebb információkat.

Élménydús tanulást és ismeretszerzést kívánunk mindenkinek!

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője