MátrixSuli Általános Iskola

MátrixSuli logó

MátrixSuli Általános Iskola

MátrixSuli Általános Iskola: egy hely, ahova szívesen járnak a gyerekek. Hisszük, hogy a tanulás öröm és élmény.

Élményalapú tanulás, elfogadó légkör, kis létszámú csoportok. Mindezek lehetővé teszik, hogy a MátrixSuliban a gyerekek elsajátíthassák azokat a képességeket és tudást, amelyekre szükségük lesz a jövőben.

• Milyen típusú iskola a MátrixSuli?

MátrixSuli - magán iskolaIskolánk a mindenkori Nemzeti Alaptanterv szerint működő alapítványi általános iskola (hivatalosan Szent Imre Szakközépiskola és Általános Iskola, OM:200545). Az előírtak szerint haladunk a tananyaggal, így az átjárhatóság biztosítva van más iskolák között. Az oktatási módszereink viszont sokkal változatosabbak. A tananyagot érdekesen, élményszerűen oktatjuk a gyerekek aktív részesei az óráknak. A kis osztálylétszám (maximum 15 fő) is biztosítja, hogy a tanárok minden gyerekre oda tudnak figyelni, képesek egyéni haladási terveket kidolgozni, differenciálni. Az órák hosszát úgy alakítjuk, hogy jobban el tudjanak mélyülni a tananyagban, így egy tanórába bőven belefér az ismeret átadása, szemléltetése, feldolgozása, begyakorolása és játék vele.

Minden évfolyamon minden nap van angolóra. A heti öt alkalom biztosíték rá, hogy nyolcadikra a diákok nyelvvizsgával rendelkezzenek.

A tananyag elsajátítása mellett a diákok lelki egészsége ugyanolyan fontos. Első osztályos koruktól ismerkednek a jógával, azon belül a helyes légzéssel, a meditációval, majd az ászanákkal is barátságba kerülnek. Emellett fontos a stresszkezelés, az indulatkezelés, az erőszakmentes kommunikáció is. A szomatodráma része az etika óráknak. A személyiség fejlesztése mellett a különböző készségek, képességek fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektetünk. Homloklebeny terápia, alapozó terápia, karate, falmászás csak néhány azon tevékenységek közül, amiket használnak diákjaink az iskolában.

Művészetek terén hangszeres zenetanulás, képzőművészeti oktatás, projektszerű énekórák, homokfestés, nemezelés folyik az iskolákban.

A felsőbb évfolyamokon nagy hangsúlyt fektetünk a pályaorientációra, illetve órarendbe építve tartjuk a felvételire felkészítést matematikából és magyarból.

• Mik a céljaink?

Legfőbb célunk, hogy olyan biztos alapokat adjunk a gyermekeknek, melyek egy életen át elkísérik őket, mint például magabiztosság, vállalkozó szellem, kreativitás, kooperációs készségek, az önálló tanulás képessége és a bennünk élő kíváncsiság megőrzése. Az iskola empatikus, elfogadó, támogató és motiváló hozzáállása által, olyan képességek birtokába jutnak a diákok, amivel könnyedén megállják a helyüket az életben. Célunk, hogy folyamatos változásra és megújulásra képes, rugalmas, empatikus, magas érzelmi intelligenciával rendelkező diákok végezzenek nálunk.

Hisszük, hogy a tanulás lehet öröm és élmény. Nagyon fontos az érzelmi biztonságot nyújtó légkör kialakítása. Nálunk mindenki figyel a másikra. Ezáltal egy olyan elfogadó, egymást ismerő, egymásban megbízó közeg alakult ki, amelyben könnyen megy a tanulás.

MátrixSuli tanít

Iskoláink 3 helyszínen várják a diákokat:  Kecskemét, Budaörs, Budapest 19. kerület

Ha személyesen is megismernének minket, szeretettel várjuk a gyerekeket, családokat egy iskolahívogató sétára, ismerkedésre.

A járványhelyzet miatt most csak előre egyeztetett időpontban, családonként tudjuk fogadni az érdeklődőket.

Telefon: 06/70/770/2256

e-mail: info@matrixsuli.hu

Weboldal: https://matrixsuli.hu

Bemutatkozó film a suliról:

Szent Imre Szakközépiskola és Általános Iskola OM: 500545