Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium, egy palota a zöldben

Sashegyi Arany János Általános Iskola - LOGO

Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium, egy palota a zöldben

Iskolánk a Sas-hegyen, jó levegőjű, csendes, nyugalmat sugárzó helyen található, hatalmas zöld terület, park veszi körül, sportpályákkal.

A kisgyermekek életében, pszichikai fejlődésében meghatározó szerepe van az iskolában eltöltött első négy évnek. Fokozott törődéssel és figyelemmel vezetjük be az elsősöket az iskolai életbe. A tantárgyak oktatása kötetlenül és komplexen alkalmazkodik a gyermekek érettségéhez, biztosítva az egyéni haladást.

Sashegyi Arany János Általános Iskola - Zöldövezet.02

A délelőtti ismeretszerzés megerősítése a napköziben történik. Hagyománya van a kézműves foglalkozásoknak, a szüreti mulatságnak, a Márton-napi lampionos felvonulásnak, az adventi koszorúkészítésnek, a Luca-napi vásárnak, a sportbajnokságoknak. A napi levegőzést tágas kertünk, a napi étkezést pedig helyi konyhánk és büfénk biztosítja, ahol a liszt-érzékeny és allergiás gyerekekre is odafigyelnek.
2021-2022-es tanévben két angol-néptánc orientációjú első osztályt indítunk, s az órarendbe építjük be a Sakkpalota programot.

Diákjaink tagjai lehetnek a Csillagszemű Táncegyüttes Sashegyi Néptánc Együttesének.

Sashegyi Arany János Általános Iskola - Zöldövezet

Tanrendünkben kiemelt helye van a mindennapi mozgásnaktestnevelésnek, aminek minden feltétele adott. A hatalmas kerten kívül három tornaterem, szabadtéri sportpályák, télen fedett műfüves focipálya biztosítja a mozgásteret.
Lehetőségünk van úszni, korcsolyázni, erdei iskolába menni és túrázni, különórák keretében ritmikus gimnasztika-, labdarúgó-, judo-, kosárlabdaedzéseken részt venni.

A Duna mellett, Szigetszentmártonban saját nyári táborunk van.

Leendő elsős pedagógusaink a gyerekek egyéni képességeit figyelembe véve igyekeznek minél több sikerélményhez juttatni tanulóinkat. Fontosnak tartják átadni az olvasás szeretetét, az órarendbe beillesztett sakkoktatással pedig a kreatív gondolkodás fejlődésének biztosítását. Megmutatják azt is, hogy a közösségnek, amibe a gyerekek tartoznak, milyen hatása van az eredményességükre, a csapatmunkával hogyan juthatnak előrébb.

Gondot fordítanak arra, hogy a gyermeki kíváncsiság, nyitottság az évek múlásával is megmaradjon és tanulóink szeressenek iskolába járni, élvezzék a tudás megszerzését. Odafigyelnek a problémamegoldó képesség fejlesztésére, hangsúlyt fektetnek az egyéni különbözőségek elfogadására.

Sashegyi Arany János Általános Iskola - SPORT

Igyekeznek egy demokratikus, inkluzív és elfogadáson alapuló környezetet teremteni, ahol a diákok egyéni fejlődési útját differenciált módon teremtik meg, de fontosnak tartják azt is, hogy a tanórákon kívül, az iskolai környezetből kilépve is építsék az osztályközösséget.

A  szervezett közösségi programok által, valamint a tanórák keretén belül a gyerekek szociális kompetenciáit  folyamatosan fejlesztik, hogy később egy együttműködésen alapuló, de önállóan tanulni tudó és egymás iránt tisztelettel bánó generáció születhessen.

Valljuk, hogy a siker kulcsa csak a három pillér – szülő, gyermek, pedagógus – közvetlen, bizalomteljes, kiegyenlített, egy irányba mutató munkája lehet.

A Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium alsós image filmje:

Telefon: +36 1 310-73-16

E-mail: aranyj12ker@gmail.com