MEGHÍVÓ VII. Országos Öko Expo és Bio Fesztivál

Biotár 2014

MEGHÍVÓ VII. Országos Öko Expo és Bio Fesztivál

Biotár 2014

2014. május 29 – június 01.

Tisztelettel meghívjuk Gárdonyba a Sport Beachen – az ország első öko szemléletű strandján- megrendezésre kerülő a VII. Országos Öko-, Bio Expo és Családi Fesztiválra!

Az idén VII. alkalommal megrendezésre kerülő fesztiválunkat a család és az egészség – jegyében szervezzük.
A környezet- és egészségtudatosság napjainkban gyakran hangzatosan használt kifejezések, de vajon tisztában vagyunk-e azzal, hogy mit is takarnak ezek a fogalmak?

“Hozzáadott vitaminokkal…”, “tartósítószer nélkül…”, “cukor nélküli light változat…”; ugye mindannyian kapjuk ezeket a tudatmódosító információkat, melyek szisztematikusan alakítják a vásárlási szokásainkat és mindennapjainkat, no meg – nem utolsó sorban – az egészségünket.

A polcokon lévő árukínálatról nem is beszélve.
Pedig van alternatíva és lehetőség, örömünkre szolgál, hogy egyre nagyobb hangsúlyt kap a környezet- és egészségtudatos életmód!

Ezen szemléletmód népszerűsítésének egyik hatékony formája, a jól szervezett, színvonalas, széles körben meghirdetett kiállítások, vásárok, rendezvények.

Az idei rendezvényünk a helyi értékeket kereső, „természetes, egészséges” programok iránt nyitott családok számára nyújt üde gasztronómiai, kulturális és környezettudatos program kínálatot, tudományos-ismeretterjesztő egészség-védelmi előadásokkal, ember és környezetbarát megoldásokkal, a természetközeliség fontosságának bemutatásával.

Programjaink között szintén fontos szerepet kapnak a hagyományőrző gyermekprogramok, kézműves foglalkozások, de a lassan már elfelejtett népi játékból és hajdani népszokásokból illetve egy-egy jellegzetes ételfajtából is kóstolót kaphatnak vendégeink.

Gárdony, 2014. március 25.