Rémi Bezançon : A legszebb dolog

kisbaba fekszik a szüleivel az ágyon

Rémi Bezançon : A legszebb dolog

filmajánló

március 8-tól a mozikban

Rémi Bezançon, francia rendező legújabb filmje A legszebb dolog egy olyan őszinte, tabuk nélküli, mégis messzemenőkig bájos alkotás, melyben minden néző rálelhet saját maga tanulságára. A mindent elsöprő érzések, érzelmek , önfeledt szerelmes pillanatok, a  fogantatás, a váratlan helyzetek esetlensége és a családdá válás fekete-fehér hétköznapjai, mindennapi felemelő és lesújtó pillanata elénk tárul a filmben. Könnyek között nevetünk, mert meghatódni sincs idő. A képi elemek, a zenei aláfestés és magával ragadó színészi alakítás összhatása alatt a dramaturg megtáncoltatja  a nézőket, jól eső és ismert tánclépésekkel, néhol egy-egy új figurával. Apukák, anyukák, kismamák és kispapák, tessék hát egymásba karolni és a táncparkettre lépni, garantáltan megéri!

A rendező előző filmje, Hátralévő életed első napja (2008)  a hazai közönség körében 2010 tavaszán aratott elsöprő sikert a Titanic Filmfesztiválon.

Barbara (Louise Bourgoin) és Nicolas (Pio Marmaï) egy csendes téli estén találkoznak először, a fiú munkahelyén egy párizsi videotékában. Kapcsolatuk nagyon hamar szárba szökken olyannyira, hogy megfékezhetetlen szerelmük, összeköltözésük után rövid idővel meghozza gyümölcsét, a legszebb dolgot egy pár életében.

A kilenc hónap alatt Nicolas új munkát keres, babaszobát fest, és gyerekbútorokat szerel. Ugyanakkor Barbara minden erejével készül az anyaságra és régi álmához hűen elkezdi írni élete első könyvét. Gyermekük megérkezése után mindkettejükben komoly kérdések vetődnek fel: Vajon lehet e, ugyanolyan hévvel folytatni egy kapcsolatot, miközben gyereket nevelnek? Vajon várnak e minket még a barátok a péntek esti buliban?  Vajon lehet e, az álmaink után menni, miközben egy csecsemő várja, hogy tisztába tegyék? Vagy egy egészen új életet kell kezdeni?

Rendező: Rémi Bezançon

Főszereplők: Louise Bourgoin, Pio Marmaï, Josiane Balasko, Thierry Frémont, Gabrielle Lazure

Forgatókönyvíró: Eliette Abecassis, Rémi Bezançon, Vanessa Portal

Operatőr: Antoine Monod

Vágó: Sophie Reine

Eredeti cím: Un heureux événement/ A Happy Event

Gyártási év: 2011

Eredeti nyelv: francia

Műfaj: vígjáték, dráma

Hossz: 107 perc

Bemutató: 2012. március 8.

Forgalmazza: Odeon Kft., www.odeon-lloyd.hu