Víz napja a Tropicariumban

imagesmárcius 23-24.

A Víz világnapja alkalmából a Tropicarium, mint „vizes állatkert”  a bejárata előtti folyosón partnereivel együtt érdekes és tartalmas programokkal készül, melyek-  regisztráció után – ingyenesen vehetők igénybe. Előadások, játékok, foglalkoztatók, melyek tematikájukban a környezetvédelemmel, természeti kincseink megóvásával foglalkoznak és mutatják be azt gyermekeink számára, annak érdekében, hogy kisgyermekkorban tudatos és felelős használói és őrzői legyenek a Föld értékeinek. Program>>>>

A Tropicarium rendezvénytermében – csak a Tropicarium látogatói számára – az alábbi előadások hangzanak el:

11 óra: a Magyar Madártani egyesület képviselője az éz év kétéltűje, a barna ásó béka kapcsán magyarországi vizes élőhelyekről beszél.

12 óra: a Csodák Palotája előadójától: „Folyékony fizika – kísérletek vízzel” című előadása hallgatható és nézhető meg.

13 óra: Cápák a világ tengereiben –történetek egy tapasztalt cápagondozó és cápaetető tolmácsolásában.

14 óra: a WWF előadása:  Duna-Dráva-Mura bioszféra rezervátumának bemutatása

15 óra: Milyen egy profi édesvízi akvárium építése és betelepítése, melyet otthoni körülmények között is karban lehet tartani.

A bejárat előtti folyosón ingyenesen igénybe vehető programok:

• Regisztráció, ugráló asztal és a  tombola jegyek kiosztása
  • Horgászat a gyerekeknek a Felelős szülők iskolája szervezésében
  • Vizes kísérletek a Tropicarium szakembereinek előadásában illetve játékos kérdőívek kitöltése nyereményekért
  • Kreatív kézműves foglalkozás a Nagytétényi kastély múzeumpedagógusának vezetésével
  • Piatnik játszóasztal – játssz velünk vizes játékokkal
  • Laica vízkóstoltatás és
  • Arcfestés a Vízművek Vízplusz kártya program támogatásával
  • Magyar Madártani Egyesület asztala memória játékokkal és közönség találkozóval

TOMBOLA SORSOLÁS: A nap folyamán három alkalommal -12,14 és 16 órakor- a jelen lévők között az alábbi nyereményeket sorsoljuk ki:

3 db vízszűrő kancsó a Laica jóvoltából,

6 db koncertjegy az ALMA együttes előadására a FISZ jóvoltából

3 db Piatnik kirakójáték

10 db belépőjegy A két Lotti c előadásra a Felelős Szülők Iskolája jóvoltából

18 db Tropicarium ajándékcsomag

15 darab strandröplabda a Camponától

3 db családi jegy  a Csodák palotájától.

Várunk mindenkit szeretettel 10 és 17 óra között a Camponába a Tropicariumhoz!!

kép: szentesinfo.hu