Családi programok január utolsó hétvégéjére

családi nevetős kép

Családi programok január utolsó hétvégéjére

Legkisebbek mozija, színek világa és a Gyermekvasút nyílt napja is vár rátok január utolsó hétvégéjén. Íme a legjobb családi programok!

A Minimatiné gyermek és családi programmagazinjának kínálatából mutatunk most nektek néhányat!

Legkisebbek mozija: Lengemesék 2. – Tél a Nádtengeren

JANUÁR 25-én, szombaton, a Puskin moziban, 10.00-tól.

A lengék tavaszi és nyári kalandjai után most a Nádtenger életének őszi és téli eseményeit mutatják be a mesék. A Tavasz-nyár filmhez hasonlóan a történet főszereplője most is Füttyös Vilkó, egy vagány, bátor, jó szívű lengefiú, aki alig várja, hogy végre őrző lehessen.

Lengék a fa körül a havas tájon.

Színműveletek: Az égigérő almafa

JANUÁR 25-én, szombaton, az Ódry Színpadon, a 220-as/202-es teremben, 11:00-kor.

A foglalkozás során egy mesét játszanak végig a gyerekekkel, aminek alapját az Égigérő almafa című népmese különböző nemzetiségi változatai adták. A kalandok közös megélése és az akadályok leküzdése, a különböző szerepek kipróbálása mind lehetőséget adnak arra, hogy játékos formában tanuljanak együttműködésről, empátiáról, segítségnyújtásról. Dramatikus játszóház 5-8 éves gyerekeknek.

Családi nyílt nap és járműparádé

Gyermekvasút, vasárnap 10:00-16:00 (ingyenes, kivéve a vonatozás)

Január 26-án, vasárnap nyílt napot tart a Gyermekvasút a Széchenyihegyi végállomáson. 10 és 16 óra között színes programokkal várják a kisvasút világa iránt érdeklődő gyerekeket, akik kipróbálhatják Széchenyihegy állomás vasúti berendezéseit. Akár a legkisebbek is nyomtathatnak jegyet a jegykiadó számítógéppel, felpróbálhatják az egyenruhát, valamint kisfilmeket nézhetnek a mozikocsiban. Az iskolások hangosbemondóként is bizonyíthatnak, betekinthetnek a váltókezelő munkájába, és az állomáson álló szalonkocsiban valódi vasutas felszerelésekkel végezhetik a jegyvizsgáló teendőit. A nyílt nap alkalmával járműbemutatóval is várják az érdeklődőket. Ezen a hétvégén a hagyományos vonatok óránként közlekednek Hűvösvölgy és Széchenyihegy állomás között. A programok ingyenesek, a kisvasutazás díjköteles.

A minimatine.hu-n nézheted meg a teljes hétvégi kínálatot.