Családos, gyerekes programok a Múzeumok éjszakáján

muzeumokejszakajaEzen az Éjszakán nem csak a felnőttek, hanem a legkisebbek is részesei lehetnek a legnagyobb múzeumi kalandnak. Június 25-én, szombaton a Múzeumok Éjszakáján 6 éves kor alatt ingyenes a belépés, de a fölött is csak 600 forintba kerül a gyerekeknek a minden budapesti helyszínre érvényes karszalag. A múzeumok kézműves foglalkozással, színházi előadással, koncerttel várják a gyerekeket. A Nemzeti Galériában például Minta Pinty koncert, és Színek meséje címmel gyereknek szóló tárlatvezetés várja a legkisebbeket. A Nemzeti Múzeumban a Hősök, felfedezők, újítók tematika jegyében Kerti hőstalálkozóval, valamint Hőstörténeti mesés foglakozással csalogatják a gyerekeket a múzeumba.

Az Elektrotechnikai Múzeum készségfejlesztő foglalkozásokat szervez szombat délutánra, itt vasúti modellek készülnek majd, de elektrotechnikai puzzle, lámpafestés és izgalmas elektrotechnikai kísérletek is szerepelnek a programban.
Az Aquincumi Múzeum állatcsont kirakóval, a Budapesti Történeti Múzeum Családi órásszínezővel, a Csodák Palotája „rázós kísérletekkel” várja azokat, akik gyerekekkel indulnak neki a Múzeumok Éjszakájának.
A Holokauszt Emlékközpontban „Zsidongó” címmel kifejezetten zsidó vallásra jellemző játékokat szerveznek, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeumban pedig koreai kézműves technikákat sajátíthatnak el a gyerekek.

A Múzeumok Éjszakája Nivó-díj pályázatán közönségdíjas miskolci Herman Ottó Múzeumban a legfiatalabbakat a Színezd újra! felhívással várják, itt a gyerekek segítségével klasszikus festmények bújhatnak új köntösbe, míg a szintén Nívó-díjas Kunszentmártoni Helytörténeti Gyűjtemény által meghirdetett Buborékok éjszakáján azt is kipróbálhatják a legkisebbek, hogy mekkora szappanbuborékba férnek bele. Az esztergomi Duna Múzeumban stílusosan a vizek hősei várják a legkisebbeket, akik játékos mesterségpróbákon vehetnek majd részt a Múzeumok Éjszakáján.