Extra élmények a budapesti állatkertben az őszi szünetben

gorilla bébi a mamájával

Extra élmények a budapesti állatkertben az őszi szünetben

Mi más lehetne a legizgalmasabb egy állatkertben, mint amikor történik valami? Az őszi szünetben rengeteg állatbemutató és más program várja a látogatókat a sok kisállattal is gyarapodott Fővárosi Állat- és Növénykertben.

Az őszi szünetre tervezett programok egészen november 4-ig tartanak a budapesti állatkertben. Napközben félóránként állatbemutatók, látványetetések, állattréningek lesznek a kert különböző pontjain, amelyek során többek között a sörényes hangyászok, a brazil óriásvidrák, a keák, a kenguruk, az oroszlánfókák, a pingvinek, a gorillák és más főemlősök, az ázsiai vadkutyák, az elefántok, vagy éppen a Mérgesház lakóinak életét ismerhetik meg az érdeklődők, a pelikánok etetésébe pedig a közönséget is bevonják az állatgondozók.

Az őstengeri lényektől a szuperérzékekig

A Nagyszikla belsejében található Varázshegyben naponta kétszer az Állatok akcióban című élő etológiai bemutató lesz látható. Emellett meg lehet ismerkedni az őstengeri lényekkel, a hatlábúak birodalmával és az állati szuperérzékekkel is. Ugyanitt térhatású filmeket is bemutatnak. Az “időgép” segítségével pedig jégkorszaki kalandok vagy egy miocén kori utazás részesei is lehetnek a vállalkozó kedvűek.

Picik és kicsik

A programok mellett rengeteg kisállatot is lehet látni a kertben, hiszen az elmúlt hetekben, hónapokban számos kölyök és fióka látott napvilágot. Többek között az elefántoknál, a gorilláknál, az orangutánoknál, a zebráknál, a nagy maráknál, a vízidisznóknál, az agutiknál és még sok más állatnál is cseperedő kölykökkel találkozhat a látogató.

Az őszi szünet idejére szervezett programok mellett az állatkert jelentős kedvezményt is kínál erre az időszakra. November 4-ig a 14 éven aluli gyermekek 200 forintos jeggyel látogathatják az állatkertet.

A kisgyerekes családok mellett a nyugdíjasoknak is kedvezményekkel készül az intézmény. November végéig a nyugdíjas igazolvánnyal érkező, vagy 65. életévüket betöltött látogatók kedvezményes áron válthatnak belépőjegyet és számos kedvezményt is igénybe vehetnek.