Fesztivál az Őrségben: hamarosan indul a Hétrétország!

Béke és zene Hétrétországban: egy legendás fesztivál az Őrségben, a természet ritmusával összhangban, interaktív felnőtt- és gyerekprogramokkal.

Hétrétország tizennyolcadik alkalommal színesíti és gazdagítja az augusztusokat az Őrségben. Nincs harsány reklámja, nincs óriásplakát, híre szájról szájra terjed azok között, akik tartalmas kikapcsolódásra vágynak. Itt előfordul, hogy mást jelentenek a szavak és köztivál a fesztivál.

Hétrétország programjában 2019. augusztus 10. és 20. között tíz napon át koncertek, filmvetítések előadások, beszélgetések szerepelnek, fellép többek között az Ivan & The Parazol, az Anna and the Barbies, a Neil Young Sétány, a Braindogs, Kiss Tibi & Vastag Gábor, Novák Péter és az Etnofon, a Syrius Legacy, Kollár-Klemencz László és a Kistehén Zenekar, HOBO, és nagykoncerttel készül az OMEGA.

Minden augusztusban kivételes közösség gyűlik össze az Őrségben, melynek tagjai a helyi lakosok, a fellépők és a látogatók. Az ő különleges összhangjuk, együttes lüktetésük adja Hétrétország igazi titkát, a megismételhetetlen közösségi élményt. Ennek hatására született meg egy új fesztiválkategória, a köztivál, a közösség és közvetlenség ünnepe.

„Az Őrség kultikus hely, ennek elfoszló nyomait érzékelheti, aki kellő figyelemmel tekint itt köl. Tizennyolc éve öltötte magára Hétrétország-köntösét, amelyben új mondandókat gyűjt a jövő fiataljai számára” – vallja Sülyi Péter, a „köztivál” névadója.

Dalban az Őrség és Woodstock

„Az idei köztivál üzenetéhez egy dallal is hozzájárulunk, ami összeköt egy hajdanvolt legendás eseményt a mai önmagunkkal. „Nekem Őrség – nekik Woodstock” – éneklik együtt három generáció képviselői, fiúk és öregfiúk a Neil Young Sétányból, az Ivan & The Parazolból és az Omegából”– folytatja a köztiválszervező, szövegíró.

A dal apropója, hogy pont ötven évvel ezelőtt zajlott a Woodstock fesztivál. Hogy mi köze Hétrétországhoz? A távolság hatalmas, az üzenet mégis közös: béke, életöröm, szabadság és zene. Az őrségi fesztivál idei programjának markáns részét adja a Woodstock megemlékezés, filmmel, dokumentumokkal, elemző előadásokkal – de első sorban zenével, olyan előadók részvételével, akik hitelesen képviselik a kort és adják át annak mondanivalóját.

50 éve, mikor az ifjúság Woodstockban történelmet írt, született egy nóta, melyet Crossby, Stills, Nash & Young jegyez, ők, akik ott voltak a 69-es Woodstock fesztiválon. 🤘😎A Neil Young Sétány – official bandpage 15 éve játssza a dalaikat, a dalszövegeiket Sülyi Péter írja magyar nyelven. A magyar alkotók ezer szállal kötődnek Woodstockhoz és az Őrséghez is, ez indpirálta a dal refrénjét, melyet hamarosan bemutatunk, de addig is íme egy kis ízelítő. 🤩A felvételen közreműködött Bonczó István gitáron (egykori Hétrét zenekar tagja), Clemente Gábor ütős (a Neil Young Sétány – official bandpage tiszteletbeli tagja), valamint t Vitáris Iván az Ivan and the Parazol -ból, illetve Csordás Levente, aki az Omega egyik énekese. 🥰

Geplaatst door HÉTRÉTORSZÁG op Donderdag 27 juni 2019

Szerek és Porták

Az Őrségre jellemző a szeres településforma, ami egymástól elhatárolódó, dombhátakra vagy domboldalakra települt kis házcsoportokat jelent – ezek az úgynevezett szerek. A kis házak, műhelyek, tanyák ajtajai Hétrétországban tíz napra kinyílnak, a nyitott portákra belépve a látogatók helyi érdekességeket, értékeket, hagyományokat, mesterségeket, művészeti ágakat ismerhetnek meg, őrségi ételeket kóstolhatnak, élvezve a porták házigazdáinak vendégszeretetét. Ez a csoda egészül ki a lenyűgöző tájjal, zenével, színházzal, tánccal, találkozásokkal.

Hétrétország Facebook-oldala: https://www.facebook.com/hetretorszag/

Honlap: http://www.hetretorszag.hu/hirek/index.html

Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.