Játékos tudomány, testközelből
Drónok, robotok, meteoritok, önvezető autók és a hozzájuk értő tudósok, mérnökök lepik el az Erzsébet teret és az Akvárium Klubot szeptember 23-án a Tudományok Fővárosán.
A tudományok nagyágyúi idén is összegyűlnek egy fergeteges és inspiráló STEM-fesztivál alkalmából. Az ingyenes rendezvényen a látogatók sok egyéb érdekesség mellett találkozhatnak Pepper és CruzR robotokkal, végigizgulhatnak egy nemzetközi drónversenyt, benevezhetnek a meteorit-simogatóba, kipróbálhatnak védőruhába öltözve egy sugárkaput és még masszázst is kaphatnak egy igazi holdrovertől.
A robotoktól a meteoritokig
Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. Atomenergetikai Múzeum főtámogatását élvező eseményt Pepper és CruzR robotok nyitják meg. Ezen kívül beszédet mond Dr. Palkovics László innovációs miniszter képviseletében Szigeti Ádám, az Innovációs és Technológiai Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes, Dr. Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ Főigazgatója, Dr. Palkovics László, a Szent István Egyetem rektorhelyettese, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt vezérigazgatójának, Kovács Antalnak üzenetét pedig CruzR robot tolmácsolja majd.
Ízelítő a kiállítók programjaiból:
Kipróbálhatod a meteorit-simogatót
Végigizgulhatsz egy látványos drónversenyt
A Napba nézhetsz egy naptávcsővel
Beszélgethetsz a legfejlettebb humanoid robotokkal
Kipróbálhatod a rover-masszázst, amit egy valódi holdrover szolgáltat
Saját robotot építhetsz
Próbára teheted ügyességed és irányíthatsz egy mentőrobotot
Beülhetsz a Komondorba, a sugárbiztos magyar fejlesztésű terepjáróba
Virtuális sétát tehetsz a Paksi Atomerőmű reaktorcsarnokaiban
Kipróbálhatsz önvezető autókat
Megismerkedhetsz az elektromos közlekedés rejtelmeivel
Beleshetsz a gyógyszerkészítés kulisszái mögé
Kipróbálhatod a molekula puzzle-t
Izgalmas fizikai kísérleteknek lehetsz szemtanúja
A kiállítást kísérő előadásokon olyan neves koponyáktól lehet majd inspiráló gondolatokat hallani, mint például Sík András, aki arról beszél, hogy mikor megyünk a Marsra, vagy éppen Frey Sándor, akitől megtudhatjuk, hogy mit figyelnek a Sentinel műholdak, Kánai András jövőkutató pedig Pepperrel, a humanoid robottal fog majd beszélgetni arról, hogyan élhetnek együtt a jövőben a robotok és az emberek.
Információk: