Karnevál és középkori piactér a Velencei-tónál

Február 10-én télboszorka égetés, jelmezes karneváli felvonulás, tűzzsonglőr show, reneszánsz táncház és sok más élmény lesz a Velencei Karnevál felvonulásán.

Középkori piactér a Velence korzón

Az Úr 2018. évének második havában, annak tízedik napján, napkeltétől napnyugtáig tartó farsangi mulatsággal örvendezzünk ismét a tavasz közeledtére! Alkonyat után a parti homok lankás buckái között, a Velencei-tó pompás partján immár hagyományosan, ünnepélyes keretek között égettessék el a Télboszorka, melynek teste a nap folyamán általunk legyen teleaggatva minden, az úr 2017. évében elszenvedett búval és bánattal!

Házigazda a székesfehérvári Szabad Színház és a Sub Rosa régizene együttes, műsorvezető: Rákóczi Ferenc

Egész napos programok (10.00 – 18.00)

• Arcfestés, reneszánsz alkotó kuckó, középkori játékok
  • Középkori piactér, életképek
  • Kézműves kirakodóvásár
  • Reneszánsz táncház

Délutáni programok

13.40 – Karneváli felvonulás gyülekező és INGYENES forró teával melegítés a Zöldliget Általános Iskolánál
14.15 – Jelmezes farsangi felvonulás a Zöldliget Általános Iskolától a Velence Korzóra gólyalábasokkal, síppal, dobbal
15.30 – Gólyalábasok a középkori piactéren
16.30 – Reneszánsz divatbemutató
17.00 – Reneszánsz táncház
17.30 – Zsonglőr kabaré
18.00 – A Wertheim család cirkuszi artista bemutatója
18.30 – Reneszánsz táncház Mátyás királlyal és Beatrix királynéval
19.00 – Télboszorka égetés
19.30 – Tűzfészek Társulat Akrobatikus tűzzsonglőr show

• A nap folyamán, a piactéren, közös fotót készíthetsz Mátyás királlyal és Beatrix királynéval.
  • A rendezvény ingyenesen látogatható.

Helyszín:
Velence Korzó, 2481 Velence, Tópart utca 47.

Részletek:

velenceturizmus.hu