Ott alvós táborokat is lehet tartani idén

ott alvós gyerektábor

Ott alvós táborokat is lehet tartani idén

A Kormány szerda esti rendeletének értelmében 2020. június 16. napjától az ott alvós gyermek- és ifjúsági táborok is megtarthatóak lesznek a nyári vakációban! A családok többsége fellélegzett, a táboros piac újabb rohamra számít. – olvasható a Taborfigyelo.hu oldalon.

A Kormány 215/2020. (V. 20.) Korm. rendelete értelmében engedélyezte az ott alvós táborok megtartását a nyáron. A rendelkezés június 16-tól érvényes, azaz a vakáció első napjától lehetővé teszi a bentlakásos táborok rendezését.

„Nagyon örülünk a döntésnek és különösen annak, hogy nem várt a kormányzat a hónap végéig. Így a szülőknek is több idejük van a foglalásokra, illetve a táborszervezők, akik eddig  startpisztoly eldördülésére vártak, folytathatják a szervezést, megnyithatják a jelentkezéseket!” – mondta el Tóth Béla, a Taborfigyelo.hu vezetője.

Az ott alvós táborok leginkább a 10-12 évnél idősebb gyermekeknek és szüleiknek voltak fontosak, hiszen ezen korosztály többsége ezt a tábortípust választja.

Az idei évben mind a napközis, mind az ott alvós táborok esetében kiemelt feladat az egészségügyi előírások betartása és betartatása, ami érinti a szülőket is. Az alábbi teendőket kell elvégezni a táborszervezőknek és a táborozók szüleinek:

– csak egészséges gyerekek és személyzet vehet részt a táborokban, ezt mindenkinek nyilatkozattal kell igazolni (a nyilatkozat a 12/1991. (V. 18.) NM rendelet mellékleteként érhető el),

– a tábornyitáskor kötelezően fertőtleníteni kell, a gyerekeknek pedig higiéniás oktatást kell tartani rögtön a kezdéskor,

– ha valaki megbetegszik a táborban, el kell különíteni. Az elkülönített gyermek mellé személyzetet kell rendelni, akinek részére a táborszervező kötelessége védőfelszerelést biztosítani, valamint

– azokban a táborokban, ahol több mint 300-an vannak, kötelezően egy orvosnak is kell a helyszínen lenni.

„Miután idén várhatóan kevesebb táborhely lesz, mint táborozni vágyó gyermek, arra bíztatjuk a szülőket, hogy mielőbb keressenek tábort gyermeküknek és foglalják le azokat, így alapáron biztosíthatják a csemeték táborhelyét a vakációra. Vigyázni kell, mert nagy roham várható, és aki nem eszmél időben, könnyen lemaradhat a legjobb ár/érték arányú helyekről!” – mondta el a Táborfigyelő vezetője.

forrás: taborfigyelo.hu