„Szalmabála blues” – avagy vidám talpalávaló az egész családnak

Fonó Udvar a Művészetek Völgyében – július 21-30.

Mi az a „szalmabála blues”? Egy új fogalom, ami magába foglal mindent, ami a szabadsággal, a vidékkel, a napsütéssel és az ugrálással kapcsolatos. Amit akkor csinálsz, ha önfeledt vagy és jókedvű. Amikor hívogatnak a lankák, a szépen összerakott szalmabálák. Kinek ne indulna be a lába, ha pattogós magyar népzenét hall, pláne ha erre a ritmusra szalmabálán is lehet ugrálni, táncolni? A ritmus összehozza a kicsiket és a nagyokat is, csettintés, csujogatás, mosolygós dallamok, hisz együtt énekeljük és rophatjuk majd a Balaton-felvidék legnépszerűbb családi fesztiválján, a Művészetek Völgyében a Fonó Udvarban.

A herflin Ferenczi Gyuri varázsol, a mezítláb táncolható pörgős cigányzenét  a Parno Graszt húzza, míg mindenki arcára mosolyt varázsoló hungaricum zenét az Unger Balázs nevével fémjelzett Cimbaliband játssza majd. Lesz itt Zimmer Feris lakosztály, Marika néni és Hullámvasút az élet, ahogy a szerethető dalszövegeket éneklik már a legkisebbek is, akik a cimbalom ütemére igazi időutazáson vehetnek részt a Cimbaliband jóvoltából már július 22-én szombaton. Zenei és emberi élmények a javából.

Július 21-étől a Fonó ismét a Művészetek Völgyében lesz, mégpedig a taliándörögdi Kocsor Házban, akikkel közös szervezésben töltjük meg ezt a tíz napot igényes nép- és világzenei programokkal. A zenei patchwork sokszínű és izgalmas lesz: fellép Ferenczi György és az Első Pesti Rackák, itt lesz a Cimbaliband, a Góbé és a vajdasági Sin Seekas, vendégünk lesz a Moszkvát megjárt és ott fergeteges sikert arató Kerekes Band, remek cigány muzsikákat hoz a Parno Graszt és a malajziai Rainforest World Music Fesztiválról éppen hazatérő Romengo is. Különleges lesz a Sena Band, és a Gypo Circus koncertje is. Kollár-Kelemencz László a Rengetegbe visz bennünket, Dresch Mihály pedig egy még soha nem látott húros kvartettel érkezik. Kiemelt esemény, hogy itt lesz a Szászcsávási Banda, akik óriásit fognak muzsikálni, ebben biztosak vagyunk! Szalóki Ági vasárnapi délután gyerekkoncertet ad. A Kocsor Ház programjait még színesebbé teszi a fényfestés, amivel fényfestőink befuttatják a teret.

Természetesen a Völgyben még számtalan kézműves, társasjátékos, sportprogram és színpadi előadás is várja a családokat, gyerekeket.

Korábbi ajánlóink itt és itt érhetőek el.

www.muveszetekvolgye.hu

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője