Gál-Pottyondy Anna Humánkineziológus

Gál-Pottyondy Anna

Gál-Pottyondy Anna Humánkineziológus

Gál-Pottyondy Anna2010-ben végeztem a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karán Humánkineziológus szakon. Gyermekkorom óta versenyszerűen sportolok. Atlétaként ifjúsági és junior válogatott voltam. 2 éve kézilabdázom a TFSE NB II-es csapatában. 4 testvér mellett, kiegyensúlyozott családban nőttem fel. 2009 óta a III. Kerületi Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthonában tartok mozgásfejlesztő foglalkozásokat. 2012 januárjától a Kerék utcai bölcsődében klinikai masszázzsal, és mozgásterápiával egészítem ki a gyógypedagógus munkáját. Ezek mellett az egyetem Biomechanika és Atlétika tanszékén kutatok, dolgozok.

2010-ben kezdtem meg sportmenedzseri tanulmányaimat.

Fontosnak tartom a gyermekek, rendszeres testedzését. Az iskolába járás kötelező, ugyan akkor a fiatalok megfelelő fizikai fejlesztése és edzése nem kap elég hangsúlyt a gyermekek életében. Az egészséges, kiegyensúlyozott fejlődéshez és éréshez szükség van a jó ritmusú mozgást is magába foglaló napi rendre. Ennek kialakítását szükségesnek tartom már gyermekkorban!
Ugyancsak fontos az értelmi fogyatékosok és a mozgássérültek mozgása, sportja. Ahhoz, hogy teljes életet tudjanak élni, nekik is szükségük van a mozgás örömére.
Tanácsadás: gpottyanna@gmail.com