Iskolai mindennapok, nem mindennapi szemszögből: Rögtönzött Szülői Értekezlet a Momentán Társulattal

Szabályozott időkeret, feszengő tanárok és szülők, merev napirendi pontok, várakozó rosszcsontok gombóccal a torkukban és kínosan kerülgetett kérdések… Az iskolai szülői értekezletről finoman szólva nem a spontaneitás, a laza őszinteség és a humor ugrik be először. De ennek vége, hiszen a Momentán Társulat mindent a feje tetejére állít: az immár hatodik alkalommal bemutatásra kerülő iskolaszínházi előadás, a Rögtönzött Szülői Értekezlet a humor és az improvizáció eszközeivel mutatja meg az iskolai helyzetek és kapcsolatok fonákját, rejtett mélységeit.

Pikkel a tanár? A szülő vitatkozik, miközben csak a legjobbat akarja a csemetéjének? Láthatóan már megint nem tanult ez a gyerek, s ha számon kérik, még felesel is? Talán a felét sem értjük annak, amit mond? Mi zajlik vajon a tanár lelkében egy intő beírásakor? Hogyan kezeljük hatékonyan a tanár-diák-szülő triumvirátus mindennapi iskolai helyzeteit?

A Momentán Társulat és Jocó bácsi Rögtönzött Szülői Értekezletén van a helyünk, ahol hiteles szakemberek segítségével, mégis szórakozva járhatjuk körbe a kényes iskolai szituációkat. Az improvizációra épülő, nagysikerű iskolaszínházi előadás problémáink érzelmi forrásai mellett felfedi a lehetséges kiutakat, konstruktív megoldásokat is.

A nevetés közel hoz minket egymáshoz: a közönség soraiban 10 évnél idősebb gyerekek és szüleik, pedagógusaik ülnek együtt átélve, megélve a pillanatokat.

Rögtönzött Szülői Értekezlet

Közreműködők: Momentán Társulat, Balatoni József – alias Jocó bácsi, Polus Enikő mentálhigiénés szakember és Balogh Lali, diák

Előadás: 2 óra, egy szünettel

1. november 4., 10:00 – 12:00

Helyszín: K11 Művészeti és Kulturális Központ (1075 Budapest, Király utca 11.)

Jegyárak: diák, nyugdíjas: 1500 Ft, felnőtt: 2000 Ft

10 fős csoportonként egy pedagógus ingyen jöhet a rendezvényre.

Jegyvásárlás itt: https://www.jegy.hu/program/rogtonzott-szuloi-ertekezlet-a-momentan-tarsulattal-84062