Hogyan állítsuk le a szekálást? Itt egy egyszerű módszer

Fontos hangsúlyozni, hogy a videóban csak a szóbeli szekálásról van szó. Ha valakit fizikai attrocitás ér, az egész más tészta. Íme a meggyőző módszer!

“Amerikában már kutatják és előadásokat tartanak róla, Magyarországon még szavunk sincsen rá, nem tudom rendesen visszaadni, mi az a bullying. Szekálás? Iskolai bántalmazás? Agresszió? Életek mennek ebben tönkre – csendben, sokszor a tanárok, a szülők asszisztálásával” – írja Ágoston László a videója alatt, amelyben a fiatalok és a felnőttek is megtanulhatják, hogy hogyan kezeljenek egy hasonló helyzetet.

Brooks Gibbs ugyanakkor megjegyzi, a módszer csakis a verbális zaklatásra érvényes, a fizikaira nem, ám így is igen hasznos lehet mindenki számára ez a rövidke videó, ami a Csaladinet.hu oldalán jelent meg.

Mit tegyél, ha szekálnak a suliban?

Mutassátok meg minden gyereknek, minden iskolásnak! Üljetek le a fiatokkal-lányotokkal és nézzétek meg együtt, vetítsétek le osztálytermekben! Jusson el az ország minden szegletébe, mert el se tudjátok képzelni, mekkora szükség van erre a videóra!Amerikában már kutatják és előadásokat tartanak róla, Magyarországon még szavunk sincsen rá, nem tudom rendesen visszaadni, mi az a bullying. Szekálás? Iskolai bántalmazás? Agresszió? Életek mennek ebben tönkre – csendben, sokszor a tanárok, a szülők asszisztálásával.Figyeljünk oda erre és segítsünk, ha kell. Sokan közülünk is átmentek ezen. Mi vagyunk a felnőttek. Legyünk jobbak, mint azok, akik nem álltak mellénk anno.Itt kedvelheted az oldalam: fb.com/agostonlaszloartist

Közzétette: Ágoston László – 2017. november 5., vasárnap