Így kezdjük a bilire szoktatást

bilin ülő gyerek

Így kezdjük a bilire szoktatást

A pelenkáról le- és a bilire átszoktatás folyamata kétségkívül egy rendkívül fontos dolog minden kisember életében, azonban nem mindig – vagyis inkább szinte soha sem – történik gyorsan és zökkenőmentesen. Érdemes szülőként is felkészülni és következetesnek lenni.

A következőkben néhány olyan dolgot oszt meg velünk a babanet.hu cikke, amelyek a bilire szoktatáshoz adnak támpontot: mit tegyél és mit ne tegyél, hogy a gyerkőcöd szobatisztává váljon.

Nézzünk sokszor a bilire

Már egészen kicsi, akár egyéves korban is beszerezhettek egy bilit, nem mintha már akkor használnia kellene, de hadd szokja meg a látványát. Úgyis kérdezni fog róla, Te pedig megmutathatod, elmagyarázhatod Neki, hogy ez olyan, csak az Ő méretében, mint a toalett, amit mi felnőttek használunk, és amit már többször látott is minket használni. Mire eljön az idő, hogy megérett a pelenka lecserélésére, már ismerős lesz Neki az alkalmatosság.

Kövesd figyelemmel a lurkód fejlődését

Vannak bizonyos jelei annak, ha a szemünk fénye felkészült a bili használatára, például, amikor már szólni tud, hogy pisilnie kell, hosszabb ideig marad szárazon a pelusa, rendszeresen, nagyjából kiszámítható módon pisil-kakil, magától kezd vetkőzni, nagyon érdeklődik a fürdőszobában zajló dolgok iránt. Figyelj a gyerkőc jelzéseire, engedd, hogy vezessen. Ha ezek egyikét sem tapasztalod, akkor még nem áll készen.

Mindig legyél felkészülve az esetleges „balesetekre”

Könnyen előfordulhat, hogy a lurkónknak még nem sikerül tökéletesen a vécézés; akár idegen vagy nyilvános helyen is megeshet, hogy nedves lesz a ruhája, zoknija, bugyija/kisgatyája. Ezért mindig legyen Nálad váltó cucc, tároló zacskó ebben a periódusban, és nedves törlőkendő is.

A legfontosabb a türelem és hogy ráhangold magad a kicsi érzéseire. Semmit se erőltess, ne legyenek szigorú elvárásaid, viszont eltúlozni sem szabad a sikereket, különben csak a jutalmat fogja várni a lurkó és csalódott lesz, ha egy idő után már nem kap.

És mik azok a dolgok, amelyeket fontos elkerülnöd a bilire szoktatás folyamatában? Olvasd el a babanet.hu cikkében!