Elakadtunk a hozzátáplálásban, de ez az 5 tanács segített

kisfiú etetőszékből eszik

Elakadtunk a hozzátáplálásban, de ez az 5 tanács segített

Hónapok óta kapott már a kisfiam gyümölcsöt, amikor is még mindig ott tartottunk, hogy egyetlen adag tápszert sem tudtunk helyettesíteni a rendes étellel, arról nem beszélve, hogy a főzeléket pedig undorral köpködte ki, amikor azzal próbálkoztam.

Nem vagyok az a hamar feladós típus: rengeteg gyümölcsöt és zöldséget kipróbáltam, bár az elején még nagyon óvatos voltam és betartottam a védőnő és a gyerekorvos ajánlásait – írta a babanet.hu szerzője.

Nagyjából egy hónapja visszamentünk a gyógytornászhoz egy általános ellenőrzésre, ahol gondoltam, őt is megkérdezem az étkezésről, hiszen valahol minden mindennel összefügg. Olyan jó és gyakorlatias tanácsokat adott, hogy alig vártam, hogy hazaérjünk és „teszteljem” a kicsin. Másnaptól én is magabiztosabban próbálkoztam az etetéssel és azóta rendeződni látszik a dolog. Egy tápszer már kimarad és lassan már a reggeli adag helyett is a gyümölcsöt várja. A főzelékeket egyre inkább elfogadja, kóstolgatja, de ki nem köpködi, maximum nem kér többet. Íme az a néhány tanács, amit kaptam és amivel úgy tűnik, végre kinn vagyunk a mély vízből.

Azt add, amit elfogad!

Csak kétféle gyümölcsöt szeret? – kérdezte a gyógytornásznő. Akkor add neki azt! Nem az a lényeg, hogy most nevelj kis ínyencet a gyerekből, az a fontos, hogy valamit egyen a tápszeren kívül.

Te mit eszel? Adj neki abból!

Nyugodtan turmixold bele a főzelékbe a húslevesben főtt zöldségeket és a levét is. Néhanapján még belefér egy kis sült hús szaft, vagy egy pár csepp a pörkölt levéből ízesítésként. Ha nincs íze annak az ételnek, ne várjuk, hogy megszeresse!

Adj neki többször!

Ne tartsd magad a szabályokhoz! Ha az a gyerek délután is a gyümölcsöt fogadja el, akkor kapjon azt a pár kanál főzelék után. De ne vond meg tőle a tápszert sem, hagyd, hogy maga mondjon le róla!

A cikk folytatása és a többi tanács a babanet.hu oldalán olvasható.